Kredyt na zakup domu lub mieszkania

Zakup mieszkania czy też domu z pewnością jest dość dużym wydatkiem, należy wyłożyć kilkaset tysięcy złotych, czasem są to kwoty powyżej pół miliona.

Wielu młodych ludzi którzy rozpoczynają dorosłe życie, poszukuje sposobu aby stać się właścicielem własnych czterech kątów. Obecnie banki oferują kredyty hipoteczne, jest to rodzaj finansowania gdzie zabezpieczeniem jest sama nieruchomość. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż aby otrzymać kredyt na zakup nieruchomości należy spełnić wiele różnych warunków.

Kredyt na zakup domu lub mieszkania

Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać kredyt hipoteczny?

W przypadku kredytu hipotecznego wymagany jest wkład własny, może on wynosić od 10 do 20%, zatem osoby która chcą uzyskać tego rodzaju finansowanie muszą posiadać własną gotówkę. Oczywiście gwarancją spłat dla banku będzie także przedstawienie zaświadczenia o zatrudnienia dniu. Bank może poprosić o wiele różnych dokumentów, może być to przykładowo wyciąg z konta bankowego gdzie wpływają nasze pieniądze z tytułu zatrudnienia. Warto zwrócić uwagę iż na kredyt hipoteczny większe szanse mają małżeństwa, wówczas zarobki obojga osób będą sumowane.

Oczywiście aby uzyskać się kredyt hipoteczny należy złożyć wniosek w placówce bankowej, należy wcześniej dowiedzieć się jakie dokumenty będą wymagane, tak aby wszystkie z nich skompletować. W przypadku kiedy prowadzimy działalność gospodarczą bank będzie wymagał od nas dokumentów świadczących o tym iż nie zalegamy ze składkami na ubezpieczenie czy też płatnościami do Urzędu Skarbowego. Bez względu na charakter naszego zatrudnienia będziemy musieli przedstawić sposób zarobkowania oraz wielkość naszych dochodów.

Niekiedy możemy korzystać także z doradców finansowych, którzy będą mogli pomóc nam porównać dostępne na rynku kredyty hipoteczne. Warto zwrócić uwagę iż czasem możemy liczyć na ciekawe promocje, bańki chcąc przyciągnąć klienta oferują niskie oprocentowanie, jednak nie jest to jedyny koszt związany z kredytem hipotecznym, Do kosztów kredytu hipotecznego należy także jego ubezpieczenie, kwota może być zależna od placówki bankowej, dodatkowo możemy liczyć się także z kosztami wstępnymi, różnego rodzaju opłatami związanymi z przyznaniem kredytu.

Blog

Dlaczego piżama powinna być wygodna?

Zapewne już niejednokrotnie słyszeliśmy o tym, że jakość naszego snu ma spory wpływ na to jak funkcjonujemy w dzień. Jeśli jesteśmy nie wyspani to bardzo często nie mamy sił i ciężko nam się do czegokolwiek zmobilizować, a nawet jesteśmy rozdrażnieni. Z kolei wtedy, gdy się wyśpimy możemy funkcjonować tak naprawdę normalnie. Wybór piżamy, a sen […]

Read More
Blog

Interesuje ciebie skuteczna metoda depilacji twojego ciała?

Bardzo mocno interesuje ciebie, najbardziej skuteczna oraz zalecana metoda depilacji twojego ciała? Niemal zawsze usuwanie owłosienia, jest dla ciebie czasochłonnym zadaniem a nawet takim, które musisz systematycznie oraz cały czas powtarzać? Nie wiesz co zrobić, aby to zmienić ewentualnie mieć okazję pozbyć się owłosienia tam, gdzie nie chcesz go już nigdy najzwyczajniej w świecie posiadać? […]

Read More
Biznes

Zalety reklamy w internecie

Obecnie internet staje się głównym narzędziem reklamy dla wielu firm, warto zwrócić uwagę iż jest to miejsce gdzie możemy prowadzić promocje bardzo dobrze ukierunkowaną, dzięki temu łatwo zoptymalizujemy wszystkie wydatki związane z reklamą. Naturalnie firmy które chcą promować się w internecie powinny sprawdzić która metoda będzie dla niej najbardziej odpowiednia. Oczywiście możemy znaleźć wiele sieci […]

Read More