Kredyt na zakup domu lub mieszkania

Zakup mieszkania czy też domu z pewnością jest dość dużym wydatkiem, należy wyłożyć kilkaset tysięcy złotych, czasem są to kwoty powyżej pół miliona.

Wielu młodych ludzi którzy rozpoczynają dorosłe życie, poszukuje sposobu aby stać się właścicielem własnych czterech kątów. Obecnie banki oferują kredyty hipoteczne, jest to rodzaj finansowania gdzie zabezpieczeniem jest sama nieruchomość. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż aby otrzymać kredyt na zakup nieruchomości należy spełnić wiele różnych warunków.

Kredyt na zakup domu lub mieszkania

Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać kredyt hipoteczny?

W przypadku kredytu hipotecznego wymagany jest wkład własny, może on wynosić od 10 do 20%, zatem osoby która chcą uzyskać tego rodzaju finansowanie muszą posiadać własną gotówkę. Oczywiście gwarancją spłat dla banku będzie także przedstawienie zaświadczenia o zatrudnienia dniu. Bank może poprosić o wiele różnych dokumentów, może być to przykładowo wyciąg z konta bankowego gdzie wpływają nasze pieniądze z tytułu zatrudnienia. Warto zwrócić uwagę iż na kredyt hipoteczny większe szanse mają małżeństwa, wówczas zarobki obojga osób będą sumowane.

Oczywiście aby uzyskać się kredyt hipoteczny należy złożyć wniosek w placówce bankowej, należy wcześniej dowiedzieć się jakie dokumenty będą wymagane, tak aby wszystkie z nich skompletować. W przypadku kiedy prowadzimy działalność gospodarczą bank będzie wymagał od nas dokumentów świadczących o tym iż nie zalegamy ze składkami na ubezpieczenie czy też płatnościami do Urzędu Skarbowego. Bez względu na charakter naszego zatrudnienia będziemy musieli przedstawić sposób zarobkowania oraz wielkość naszych dochodów.

Niekiedy możemy korzystać także z doradców finansowych, którzy będą mogli pomóc nam porównać dostępne na rynku kredyty hipoteczne. Warto zwrócić uwagę iż czasem możemy liczyć na ciekawe promocje, bańki chcąc przyciągnąć klienta oferują niskie oprocentowanie, jednak nie jest to jedyny koszt związany z kredytem hipotecznym, Do kosztów kredytu hipotecznego należy także jego ubezpieczenie, kwota może być zależna od placówki bankowej, dodatkowo możemy liczyć się także z kosztami wstępnymi, różnego rodzaju opłatami związanymi z przyznaniem kredytu.

Blog

Nowe Trendy w Agencjach Nieruchomości: Wykorzystanie Technologii i Innowacji

Rynek nieruchomości dynamicznie ewoluuje, a agencje nieruchomości, by sprostać oczekiwaniom współczesnych klientów, coraz intensywniej korzystają z nowoczesnych technologii. Od wirtualnych wizytacji po sztuczną inteligencję, agencje nieruchomości przekształcają sposób, w jaki prowadzą swoje interesy. Poniżej przyjrzymy się nowym trendom w agencjach nieruchomości, które zmieniają oblicze tego sektora. Wirtualne Wizytacje i Rzeczywistość Wirtualna Jednym z najważniejszych trendów […]

Read More
Biznes

Zdobycie certyfikatu F-gazy jest ważne dla rozwoju firm

W dynamicznie rozwijającej się branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i sprężarkowej, certyfikat F-gazy staje się nie tylko świadectwem zgodności z przepisami, ale również dowodem zaangażowania w budowanie ekologicznej i profesjonalnej przyszłości tej ważnej gałęzi przemysłu. Wobec narastających wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, certyfikat F-gazy staje się nie tylko formalnym dokumentem, ale przede wszystkim kluczowym narzędziem w budowaniu […]

Read More
Biznes

Najlepsze Praktyki Projektowania Skutecznego Systemu Dziennika Korespondencji Przychodzącej

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zoptymalizować system dziennika korespondencji przychodzącej w swojej firmie? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. W dzisiejszym artykule omówimy najlepsze praktyki projektowania skutecznego systemu dziennika korespondencji przychodzącej, które pomogą ci zorganizować i efektywnie zarządzać wszystkimi przychodzącymi wiadomościami. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy jesteś częścią dużej korporacji, dobre […]

Read More