Kredyt na zakup domu lub mieszkania

Zakup mieszkania czy też domu z pewnością jest dość dużym wydatkiem, należy wyłożyć kilkaset tysięcy złotych, czasem są to kwoty powyżej pół miliona.

Wielu młodych ludzi którzy rozpoczynają dorosłe życie, poszukuje sposobu aby stać się właścicielem własnych czterech kątów. Obecnie banki oferują kredyty hipoteczne, jest to rodzaj finansowania gdzie zabezpieczeniem jest sama nieruchomość. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż aby otrzymać kredyt na zakup nieruchomości należy spełnić wiele różnych warunków.

Kredyt na zakup domu lub mieszkania

Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać kredyt hipoteczny?

W przypadku kredytu hipotecznego wymagany jest wkład własny, może on wynosić od 10 do 20%, zatem osoby która chcą uzyskać tego rodzaju finansowanie muszą posiadać własną gotówkę. Oczywiście gwarancją spłat dla banku będzie także przedstawienie zaświadczenia o zatrudnienia dniu. Bank może poprosić o wiele różnych dokumentów, może być to przykładowo wyciąg z konta bankowego gdzie wpływają nasze pieniądze z tytułu zatrudnienia. Warto zwrócić uwagę iż na kredyt hipoteczny większe szanse mają małżeństwa, wówczas zarobki obojga osób będą sumowane.

Oczywiście aby uzyskać się kredyt hipoteczny należy złożyć wniosek w placówce bankowej, należy wcześniej dowiedzieć się jakie dokumenty będą wymagane, tak aby wszystkie z nich skompletować. W przypadku kiedy prowadzimy działalność gospodarczą bank będzie wymagał od nas dokumentów świadczących o tym iż nie zalegamy ze składkami na ubezpieczenie czy też płatnościami do Urzędu Skarbowego. Bez względu na charakter naszego zatrudnienia będziemy musieli przedstawić sposób zarobkowania oraz wielkość naszych dochodów.

Niekiedy możemy korzystać także z doradców finansowych, którzy będą mogli pomóc nam porównać dostępne na rynku kredyty hipoteczne. Warto zwrócić uwagę iż czasem możemy liczyć na ciekawe promocje, bańki chcąc przyciągnąć klienta oferują niskie oprocentowanie, jednak nie jest to jedyny koszt związany z kredytem hipotecznym, Do kosztów kredytu hipotecznego należy także jego ubezpieczenie, kwota może być zależna od placówki bankowej, dodatkowo możemy liczyć się także z kosztami wstępnymi, różnego rodzaju opłatami związanymi z przyznaniem kredytu.

Blog

Jasne płytki naśladujące marmur

Projektując wygląd naszej łazienki z pewnością należy zwrócić szczególną uwagę na kolor płytek, często wybieramy płytki, które naśladują kamień naturalny, przykładowo marmur. Dużą popularnością cieszą się płytki w białych odcieniach, kremowe. Obecnie produkowane płytki gresowe do złudzenia mogą przypominać kamień naturalny, posiadać ciekawe wzory, rysunek charakterystyczny dla kamienia naturalnego. Warto zwrócić uwagę, iż kolor płytki […]

Read More
Blog

Wybór atrakcyjnych busów na wynajem

Ze względu na bogactwo opcji w zakresie pojazdów do przewozu osób możemy w tej kwestii wiele zdziałać. Nie powinno więc dziwić nas to, że również w odniesieniu do selekcji busów natknąć można się na tyle możliwości. Wynajmij komfortowego busa osobowego Wyprzedzenie pojawienia się problemów będących skutkiem braku stosownych środków logistycznych pozwoli nam uniknąć konieczności borykania […]

Read More
Blog

Znakomita opieka stomatologiczna

Przyszłościowe myślenie o zagadnieniach dotyczących spraw związanych ze stomatologią to definitywnie znacznie lepszy sposób na łatwiejsze osiągnięcie dobrej kondycji uzębienia. Wspomniane, omawiane tutaj techniki są opracowane przez ekspertów i za sprawą towarzyszącego im profesjonalizmu otrzymamy wyniki profilaktyki jakie będą naprawdę doskonałe. Powierz zdrowie zebów ekspertowi Dzięki zaangażowaniu środków takich jak implanty Wrocław możliwe jest zyskanie […]

Read More