Gdzie można zastosować siatki zabezpieczające przed ptakami

Siatka zabezpieczająca przed ptakami to niezwykle wszechstronny produkt i może być ona stosowana do ochrony powierzchni pionowych, pochyłych lub poziomych.

Zasadniczo taka siatka na ptaki ma swoje główne zastosowanie, gdy chodzi o ochronę elewacji budynku oraz balkonów, i normalnie zapewnia zabezpieczenie przed ptakami w zastosowaniu pionowym. Produkt ten jest jednak czasami używany do ochrony obszarów dachowych i rolniczych, w których siatka jest zawieszona na słupach lub przykręcona do elementów architektonicznych budynku.

Gdzie można zastosować siatki zabezpieczające przed ptakami

Ochronę przed zanieczyszczeniami zapewnia siatka na balkon przeciw ptakom

Obecnie siatki zabezpieczające balkony przed ptakami i niezbędne produkty do montażu są coraz szerzej dostępne dla właścicieli nieruchomości i możliwe jest stosunkowo łatwe ich pozyskiwanie. Instalowanie siatek na ptaki na elewacjach budynków jest dość skomplikowane i musi być dobrze przemyślane przed rozpoczęciem pracy. W wielu przypadkach siatki są umieszczane na wysokości i często w miejscach trudno dostępnych, dlatego ważne jest, aby zapewnić dostęp do specjalistycznego sprzętu do prac na wysokości, takiego jak podnośnik nożycowy lub koszowy.

Podstawową zasadą ochrony budynku za pomocą siatek na ptaki jest całkowite wykluczenie gatunków docelowych z obszaru. Aby osiągnąć ten cel, siatka musi być zainstalowana zgodnie z zaleceniami producenta i w bardzo wysokim standardzie. Siatka jest utrzymywana w miejscu za pomocą systemu podwieszenia, który polega na zapewnieniu wysoko naprężonej liny stalowej wokół obwodu chronionego obszaru. Po zainstalowaniu i naprężeniu drutu siatka jest następnie mocowana do drutu za pomocą zacisków. Siatka powinna być naciągnięta ciasno przed zamontowaniem końcowych klipsów mocujących, należy również upewnić się, że nie ma wystarczająco dużych luk, aby ptaki mogły się przez nie przedostać.

Z pewnością siatka na balkon przeciw ptakom może występować w różnorodnych kolorach, aby pasowała do elewacji budynku i była niemal niewidoczna. Siatka na ptaki stosowana w sektorze rolniczym jest również dostępna w różnych kolorach, ale w wielu przypadkach kolor siatki ma mniejsze znaczenie niż w przypadku ochrony budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Blog

Czy nie marzą się wam korony cyfrowe w szczękach?

Stan uzębienia Polaków pozostawia wiele do życzenia. A to o czym tutaj mówimy dotyczy przede wszystkim panów którzy niestety nie dbają czasami prawie w ogóle o swoje uzębienie. Być może w twoim przypadku jest inaczej ale niewykluczone że masz jeszcze w swoich zębach stare i szkodliwe dla zdrowia plomby amalgamatowe. A to jak wiadomo głównie […]

Read More
Blog

Gdzie kupimy sobie facebookowe polubienia?

Jak zapewne o tym wszyscy wiecie dzisiaj handluje się już pewnymi że się tak wyrazimy symbolami internetowymi. Wszyscy z was doskonale wiedzą o tym czym są lajki czyli polubienia lub też jak to się mówi na ten temat inaczej łapki uniesione w górę. Rzecz jasna łapki wirtualne. Czy i ty jesteś zadowolony z ich ilości […]

Read More
Blog

Doskonały pomysł na prezent dla pary młodej

Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele ciekawych prezentów dla pary młodej, mogą być to przykładowo sztućce grawerowane, w przypadku prezentu na ślub może być to komplet sztućców dla obojga małżonków. Możemy kupić komplet dwóch łyżek, widelca oraz noża, możemy nanieść na nich różnego rodzaju napisy za pomocą grawerowania. Oczywiście będzie to grawer personalizowany, możemy umieścić […]

Read More