Gdzie można zastosować siatki zabezpieczające przed ptakami

Siatka zabezpieczająca przed ptakami to niezwykle wszechstronny produkt i może być ona stosowana do ochrony powierzchni pionowych, pochyłych lub poziomych.

Zasadniczo taka siatka na ptaki ma swoje główne zastosowanie, gdy chodzi o ochronę elewacji budynku oraz balkonów, i normalnie zapewnia zabezpieczenie przed ptakami w zastosowaniu pionowym. Produkt ten jest jednak czasami używany do ochrony obszarów dachowych i rolniczych, w których siatka jest zawieszona na słupach lub przykręcona do elementów architektonicznych budynku.

Gdzie można zastosować siatki zabezpieczające przed ptakami

Ochronę przed zanieczyszczeniami zapewnia siatka na balkon przeciw ptakom

Obecnie siatki zabezpieczające balkony przed ptakami i niezbędne produkty do montażu są coraz szerzej dostępne dla właścicieli nieruchomości i możliwe jest stosunkowo łatwe ich pozyskiwanie. Instalowanie siatek na ptaki na elewacjach budynków jest dość skomplikowane i musi być dobrze przemyślane przed rozpoczęciem pracy. W wielu przypadkach siatki są umieszczane na wysokości i często w miejscach trudno dostępnych, dlatego ważne jest, aby zapewnić dostęp do specjalistycznego sprzętu do prac na wysokości, takiego jak podnośnik nożycowy lub koszowy.

Podstawową zasadą ochrony budynku za pomocą siatek na ptaki jest całkowite wykluczenie gatunków docelowych z obszaru. Aby osiągnąć ten cel, siatka musi być zainstalowana zgodnie z zaleceniami producenta i w bardzo wysokim standardzie. Siatka jest utrzymywana w miejscu za pomocą systemu podwieszenia, który polega na zapewnieniu wysoko naprężonej liny stalowej wokół obwodu chronionego obszaru. Po zainstalowaniu i naprężeniu drutu siatka jest następnie mocowana do drutu za pomocą zacisków. Siatka powinna być naciągnięta ciasno przed zamontowaniem końcowych klipsów mocujących, należy również upewnić się, że nie ma wystarczająco dużych luk, aby ptaki mogły się przez nie przedostać.

Z pewnością siatka na balkon przeciw ptakom może występować w różnorodnych kolorach, aby pasowała do elewacji budynku i była niemal niewidoczna. Siatka na ptaki stosowana w sektorze rolniczym jest również dostępna w różnych kolorach, ale w wielu przypadkach kolor siatki ma mniejsze znaczenie niż w przypadku ochrony budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Blog

Środki do prania – dlaczego warto je sprzedawać?

Na to w sumie proste pytanie odpowiedź jest rzecz jasna jednoznaczna – warto je sprzedawać ponieważ ludzie będą je zawsze kupowali. Albowiem jak doskonale o tym wszyscy wiecie w tej chwili w coraz większej ilości państw higiena osobista a może raczej powinniśmy powiedzieć że higiena codzienna jest na coraz wyższym poziomie. A zatem to jest […]

Read More
Blog

Co powiesz na płytki ceramiczne wyglądające jak drewno?

Nawet jeśli nie jesteś na co dzień blisko przemysłu płytek ceramicznych to z pewnością wiesz już o jakich możesz myśleć kiedy chcesz je zakupić dla swojej posesji. I być może nawet całkiem niedawno wpadły ci w oko płytki ceramiczne wyglądające jak drewno. Czy jednak już teraz masz zamiar je dla siebie kupić? A być może […]

Read More
Blog

Czy dobra fotografia produktowa pomoże nam sprzedać nasze wyroby?

Na pewno doskonale o tym wiesz że w dzisiejszych czasach prowadząc sklep internetowy dowolnej branży nie tylko cena sprzedawanych w nim produktów wpływa na jego powodzenie. A zatem musisz i na pewno już to robisz wziąć także pod uwagę to jak te towary są przez ciebie prezentowane w sieci. Czy na przykład znasz już kogoś […]

Read More