Jak zabezpieczyć wykop podczas prac ziemnych?

W przypadku prowadzenia prac ziemnych, często wykorzystuje się systemy szalunków wykopowych, które pozwalają na zabezpieczenie miejsca prac, najczęściej są to dwie ściany, które rozpierają wykop, chroniąc pracowników przed osuwiskiem.

Naturalnie wykorzystywane są w przypadku wykonywania różnego rodzaju instalacji, przykładowo gazowej czy wodnej. Należy pamiętać iż często są to dość długie wykopy, gdzie umieszczona jest rura, dlatego też należy zabezpieczyć wykop na całej długości. Naturalnie mogą one posiadać różną wysokość, często są to systemy modułowe pozwalające na łatwe łatwą regulację wysokości.

Jak zabezpieczyć wykop podczas prac ziemnych?

Szalunki wykopowe Titan Polska

Oczywiście w przeszłości stosowano w tym przypadku deski, czy też bardzo ciężkie systemy stalowe, obecnie wykorzystuje się aluminiowe panele szalunkowe, które łączy się za pomocą łączników, dodatkowo stosowane są odpowiednie regulowane rozpory. Z pewnością dużą zaletą tego typu rozwiązania jest to łatwość instalacji oraz złożenia całego systemu. Modułowa budowa pozwala na stworzenie odpowiedniego zabezpieczenia dla wykopu. Naturalnie można wykorzystać je w przypadków sieci wodociągowych, gazowych ale także przewiertów sterowanych czy też różnych pracy przy budynkach.

Z pewnością waga oraz łatwość montażu to duże zalety tego typu konstrukcji, zapełniają za dużą wytrzymałość, odporność na napierają ziemię czy też różnego rodzaju osuwiska. Dlatego możemy użyć ich w różnych wykopach, o różnym nachyleniu zboczy. W tym przypadku do instalacji potrzebne są jedynie dwie osoby, zatem można szybko stworzyć konstrukcję zabezpieczającą w wykopie. W zależności od potrzeb można wykorzystać systemy liniowe, które mogą posiadać wysokość przykładowo 2 m, jednak konstrukcja modułowa pozwala na wykonanie wysokich zabezpieczeń do wykopów o głębokości 5 czy też nawet 6 m.

Dodatkowo regulowane rozpory pozwalają na pracę w wykopie o szerokości ponad 2 m, z pewnością możemy zatem łatwo dostosować je do różnych wykopów, różnego rodzaju prac ziemnych. Tego typu rozwiązania dostarcza firma Titan Polska (zobacz).

Biznes

Zdobycie certyfikatu F-gazy jest ważne dla rozwoju firm

W dynamicznie rozwijającej się branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i sprężarkowej, certyfikat F-gazy staje się nie tylko świadectwem zgodności z przepisami, ale również dowodem zaangażowania w budowanie ekologicznej i profesjonalnej przyszłości tej ważnej gałęzi przemysłu. Wobec narastających wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, certyfikat F-gazy staje się nie tylko formalnym dokumentem, ale przede wszystkim kluczowym narzędziem w budowaniu […]

Read More
Biznes

Najlepsze Praktyki Projektowania Skutecznego Systemu Dziennika Korespondencji Przychodzącej

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zoptymalizować system dziennika korespondencji przychodzącej w swojej firmie? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. W dzisiejszym artykule omówimy najlepsze praktyki projektowania skutecznego systemu dziennika korespondencji przychodzącej, które pomogą ci zorganizować i efektywnie zarządzać wszystkimi przychodzącymi wiadomościami. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy jesteś częścią dużej korporacji, dobre […]

Read More
Biznes

Jak Otworzyć Firmę Przez Internet?

Czy marzyłeś kiedyś o założeniu własnej firmy, ale tradycyjne podejście wydawało ci się zbyt skomplikowane i kosztowne? Dobra wiadomość! W dzisiejszych czasach, dzięki internetowi, założenie własnej firmy stało się znacznie łatwiejsze i bardziej przystępne. W tym artykule dowiesz się, jak otworzyć firmę przez internet i rozpocząć swoją przedsiębiorczą przygodę! Wybierz Swój Pomysł Pierwszym krokiem do […]

Read More