Jak zabezpieczyć wykop podczas prac ziemnych?

W przypadku prowadzenia prac ziemnych, często wykorzystuje się systemy szalunków wykopowych, które pozwalają na zabezpieczenie miejsca prac, najczęściej są to dwie ściany, które rozpierają wykop, chroniąc pracowników przed osuwiskiem.

Naturalnie wykorzystywane są w przypadku wykonywania różnego rodzaju instalacji, przykładowo gazowej czy wodnej. Należy pamiętać iż często są to dość długie wykopy, gdzie umieszczona jest rura, dlatego też należy zabezpieczyć wykop na całej długości. Naturalnie mogą one posiadać różną wysokość, często są to systemy modułowe pozwalające na łatwe łatwą regulację wysokości.

Jak zabezpieczyć wykop podczas prac ziemnych?

Szalunki wykopowe Titan Polska

Oczywiście w przeszłości stosowano w tym przypadku deski, czy też bardzo ciężkie systemy stalowe, obecnie wykorzystuje się aluminiowe panele szalunkowe, które łączy się za pomocą łączników, dodatkowo stosowane są odpowiednie regulowane rozpory. Z pewnością dużą zaletą tego typu rozwiązania jest to łatwość instalacji oraz złożenia całego systemu. Modułowa budowa pozwala na stworzenie odpowiedniego zabezpieczenia dla wykopu. Naturalnie można wykorzystać je w przypadków sieci wodociągowych, gazowych ale także przewiertów sterowanych czy też różnych pracy przy budynkach.

Z pewnością waga oraz łatwość montażu to duże zalety tego typu konstrukcji, zapełniają za dużą wytrzymałość, odporność na napierają ziemię czy też różnego rodzaju osuwiska. Dlatego możemy użyć ich w różnych wykopach, o różnym nachyleniu zboczy. W tym przypadku do instalacji potrzebne są jedynie dwie osoby, zatem można szybko stworzyć konstrukcję zabezpieczającą w wykopie. W zależności od potrzeb można wykorzystać systemy liniowe, które mogą posiadać wysokość przykładowo 2 m, jednak konstrukcja modułowa pozwala na wykonanie wysokich zabezpieczeń do wykopów o głębokości 5 czy też nawet 6 m.

Dodatkowo regulowane rozpory pozwalają na pracę w wykopie o szerokości ponad 2 m, z pewnością możemy zatem łatwo dostosować je do różnych wykopów, różnego rodzaju prac ziemnych. Tego typu rozwiązania dostarcza firma Titan Polska (zobacz).

Biznes Blog

Korzyści wynikające z zastosowania taśm antypoślizgowych w domu i w biurze

Czy wiesz, że taśmy antypoślizgowe mają długą historię stosowania w poprawie bezpieczeństwa? Według badań, aż 70% upadków można uniknąć dzięki nim. Artykuł podkreśla, jak ważne jest właściwe stosowanie i konserwacja taśm antypoślizgowych, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo na schodach, chodnikach i innych śliskich powierzchniach to kwestia, która nie może być lekceważona. Dlaczego warto stosować taśmy […]

Read More
Biznes

Jak Udostępnić Internet Z Telefonu Huawei?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś znaleźć się w sytuacji, gdy potrzebujesz dostępu do Internetu na swoim laptopie, tablecie lub innym urządzeniu, a nie ma w pobliżu wi-fi? Gdy jesteś w podróży, na wakacjach, albo może Twoje domowe połączenie się rozłączyło? Na szczęście, jeśli posiadasz telefon Huawei, jesteś w dobrych rękach! Huawei oferuje funkcję dzielenia internetu, […]

Read More
Biznes

Jak Płacić Rachunki Przez Internet?

Czy kiedykolwiek czułeś się jak bohater filmu akcji, gdy biegniesz po mieście, żeby opłacić rachunki przed końcem terminu? Zamiast tego, wyobraź sobie, że możesz to zrobić w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – za pomocą Internetu! W tym artykule dowiesz się, jak płacić rachunki przez Internet, żeby zaoszczędzić czas i stres, który towarzyszy tradycyjnym metodom. […]

Read More