Jak zabezpieczyć wykop podczas prac ziemnych?

W przypadku prowadzenia prac ziemnych, często wykorzystuje się systemy szalunków wykopowych, które pozwalają na zabezpieczenie miejsca prac, najczęściej są to dwie ściany, które rozpierają wykop, chroniąc pracowników przed osuwiskiem.

Naturalnie wykorzystywane są w przypadku wykonywania różnego rodzaju instalacji, przykładowo gazowej czy wodnej. Należy pamiętać iż często są to dość długie wykopy, gdzie umieszczona jest rura, dlatego też należy zabezpieczyć wykop na całej długości. Naturalnie mogą one posiadać różną wysokość, często są to systemy modułowe pozwalające na łatwe łatwą regulację wysokości.

Jak zabezpieczyć wykop podczas prac ziemnych?

Szalunki wykopowe Titan Polska

Oczywiście w przeszłości stosowano w tym przypadku deski, czy też bardzo ciężkie systemy stalowe, obecnie wykorzystuje się aluminiowe panele szalunkowe, które łączy się za pomocą łączników, dodatkowo stosowane są odpowiednie regulowane rozpory. Z pewnością dużą zaletą tego typu rozwiązania jest to łatwość instalacji oraz złożenia całego systemu. Modułowa budowa pozwala na stworzenie odpowiedniego zabezpieczenia dla wykopu. Naturalnie można wykorzystać je w przypadków sieci wodociągowych, gazowych ale także przewiertów sterowanych czy też różnych pracy przy budynkach.

Z pewnością waga oraz łatwość montażu to duże zalety tego typu konstrukcji, zapełniają za dużą wytrzymałość, odporność na napierają ziemię czy też różnego rodzaju osuwiska. Dlatego możemy użyć ich w różnych wykopach, o różnym nachyleniu zboczy. W tym przypadku do instalacji potrzebne są jedynie dwie osoby, zatem można szybko stworzyć konstrukcję zabezpieczającą w wykopie. W zależności od potrzeb można wykorzystać systemy liniowe, które mogą posiadać wysokość przykładowo 2 m, jednak konstrukcja modułowa pozwala na wykonanie wysokich zabezpieczeń do wykopów o głębokości 5 czy też nawet 6 m.

Dodatkowo regulowane rozpory pozwalają na pracę w wykopie o szerokości ponad 2 m, z pewnością możemy zatem łatwo dostosować je do różnych wykopów, różnego rodzaju prac ziemnych. Tego typu rozwiązania dostarcza firma Titan Polska (zobacz).

Biznes

Czy już poznaliście oferty pracy z myjobsi.pl?

Szukając pracy niekiedy możemy popełnić błędy. Ale na szczęście są to błędy wybaczalne albowiem w takiej sytuacji praktycznie każdy je popełnia. a zatem jeżeli i wy w tej właśnie chwili potrzebujecie pracy i jak to się mówi potocznie potrzebujecie jej od zaraz to czy już wiecie jaką taktykę przyjmiecie w trakcie jej poszukiwania? Czy zdacie […]

Read More
Biznes

Zalety reklamy w internecie

Obecnie internet staje się głównym narzędziem reklamy dla wielu firm, warto zwrócić uwagę iż jest to miejsce gdzie możemy prowadzić promocje bardzo dobrze ukierunkowaną, dzięki temu łatwo zoptymalizujemy wszystkie wydatki związane z reklamą. Naturalnie firmy które chcą promować się w internecie powinny sprawdzić która metoda będzie dla niej najbardziej odpowiednia. Oczywiście możemy znaleźć wiele sieci […]

Read More
Biznes

Dekodery DVB-T do starszych modeli telewizorów

Starszej generacji telewizory potrzebują odpowiedniego tunera DVB-T, które pozwalają na odbiór telewizji cyfrowej. Obecnie jest ono nadawana naziemnie, warto pamiętać iż obecnie możemy korzystać nawet z 60 kanałów. Jednak nie każdy telewizor starszej generacji będzie posiadał wbudowany tuner, dlatego też często należy zakupić oddzielne urządzenie. Jest to pewnego rodzaju przystawka do telewizora, najczęściej w postaci […]

Read More