Jak zabezpieczyć wykop podczas prac ziemnych?

W przypadku prowadzenia prac ziemnych, często wykorzystuje się systemy szalunków wykopowych, które pozwalają na zabezpieczenie miejsca prac, najczęściej są to dwie ściany, które rozpierają wykop, chroniąc pracowników przed osuwiskiem.

Naturalnie wykorzystywane są w przypadku wykonywania różnego rodzaju instalacji, przykładowo gazowej czy wodnej. Należy pamiętać iż często są to dość długie wykopy, gdzie umieszczona jest rura, dlatego też należy zabezpieczyć wykop na całej długości. Naturalnie mogą one posiadać różną wysokość, często są to systemy modułowe pozwalające na łatwe łatwą regulację wysokości.

Jak zabezpieczyć wykop podczas prac ziemnych?

Szalunki wykopowe Titan Polska

Oczywiście w przeszłości stosowano w tym przypadku deski, czy też bardzo ciężkie systemy stalowe, obecnie wykorzystuje się aluminiowe panele szalunkowe, które łączy się za pomocą łączników, dodatkowo stosowane są odpowiednie regulowane rozpory. Z pewnością dużą zaletą tego typu rozwiązania jest to łatwość instalacji oraz złożenia całego systemu. Modułowa budowa pozwala na stworzenie odpowiedniego zabezpieczenia dla wykopu. Naturalnie można wykorzystać je w przypadków sieci wodociągowych, gazowych ale także przewiertów sterowanych czy też różnych pracy przy budynkach.

Z pewnością waga oraz łatwość montażu to duże zalety tego typu konstrukcji, zapełniają za dużą wytrzymałość, odporność na napierają ziemię czy też różnego rodzaju osuwiska. Dlatego możemy użyć ich w różnych wykopach, o różnym nachyleniu zboczy. W tym przypadku do instalacji potrzebne są jedynie dwie osoby, zatem można szybko stworzyć konstrukcję zabezpieczającą w wykopie. W zależności od potrzeb można wykorzystać systemy liniowe, które mogą posiadać wysokość przykładowo 2 m, jednak konstrukcja modułowa pozwala na wykonanie wysokich zabezpieczeń do wykopów o głębokości 5 czy też nawet 6 m.

Dodatkowo regulowane rozpory pozwalają na pracę w wykopie o szerokości ponad 2 m, z pewnością możemy zatem łatwo dostosować je do różnych wykopów, różnego rodzaju prac ziemnych. Tego typu rozwiązania dostarcza firma Titan Polska (zobacz).

Biznes

Punkt do którego zawsze warto się udać po znakomite magazyny

Wierzymy że także i wy jesteście na tyle poważni że jeśli zamawiacie dla siebie jakąkolwiek usługę to zawsze chcecie żeby była ona na możliwie jak najwyższym poziomie. I z pewnością także jest tak w waszym przypadku jeżeli na przykład poszukujecie możliwie jak najlepszych magazynów do wynajęcia. Ale czy to oznacza że łatwo można je znaleźć? […]

Read More
Biznes

Księgowość firmowa i jej skuteczne prowadzenie

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest całkiem kompleksowym procesem obejmującym sporo ważnych kwestii. Do tego grona można zaliczyć obowiązek prowadzenia rozliczeń z pracownikami oraz płacenia różnych podatków i składek. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że wielu przedsiębiorców zastanawia się nad sposobami skutecznego prowadzenia firmowej księgowości. Okazuje się, że dostępnych jest wiele ważnych rozwiązań kwestii księgowości […]

Read More
Biznes

Praca w Szwajcarii. Na jakie oferty można liczyć?

Szwajcaria to kraj z wysokimi zarobkami i jedną z najniższych na świecie stopą bezrobocia, nieprzekraczającą 4%. Oznacza to, że do Szwajcarii coraz chętniej przyjeżdżają obywatele krajów UE, w tym także Polski, aby znaleźć tam dobrze płatną pracę. Szwajcarska gospodarka potrzebuje zwłaszcza fachowców z dziedziny budownictwa. Praca w Szwajcarii. Dlaczego warto? Warto wyjechać do pracy w […]

Read More