Jak wybrać perfumy na prezent

Perfumy mogą być bardzo dobrym pomysłem na prezent, z pewnością możemy podarować je zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, może być to doskonały prezent z okazji Bożego Narodzenia, Walentynek urodzin czy też na Dzień Matki.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na nuty zapachowe, powinniśmy sprawdzić co lubi osoba, której chcemy wręczyć perfumy, możemy przykładowo sprawdzić jakie nuty zapachowe posiadają perfumy których używa do tej pory. Dzięki temu będziemy mogli wybrać zapach, który spodoba się, będzie udanym prezentem.

Jak wybrać perfumy na prezent

Co oznaczają oznaczenia na flakonikach perfum?

W perfumeriach możemy obecnie znaleźć bardzo wiele rodzajów perfum, wody toaletowej, wody perfumowanej czy też wody kolońskiej. Oczywiście każdy z rodzajów zapachów będzie różnił się zawartością olejków które uwalniają zapach, z pewnością oryginalne perfumy będą najbardziej intensywne, będziemy czuli je przez najdłuższą ilość czasu. W przypadku perfum zawartość olejków może wynosić nawet do 40%. W przypadku wody perfumowanej która posiada skrót EDP, zawartość olejków zapachowych wynosiła do 15%, w przypadku wody toaletowej EDT do 10%, natomiast woda kolońska będzie zawierała około 3% olejków zapachowych.

Oczywiście poszczególne zapachy będą różniły się ceną, wiele osób wybiera wody perfumowane, ze względu na dużą intensywność. Jednak jeżeli lubimy zapach mniej intensywny wówczas możemy wybrać wodę toaletową, która może być przykładowo dobrym pomysłem na zapach do pracy. Nie będzie zbyt intensywny, nie będzie przeszkadzał współpracownikom. Dodatkowo zapach ten nie utrzymuje się zbyt długo na skórze co docenia wiele osób. Oczywiście wszystko zależy od okazji, jeżeli chcemy pachnieć elegancko wówczas warto wybrać oryginalne perfumy, które będą intensywne, zapach będzie uwalniany z naszej skóry przez długi czas.

Obecnie dostępne są także zamienniki oryginalnych perfum, które wykorzystują nuty identyczne jak w perfumach znanych marek, jednak kosztują dużo mniej, może być to świetny pomysł aby wypróbować zapach, sprawdzić czy do nas pasuje. Przykładem może być zapach z inspiracji Versace – Blue Jeans, firmy modowe często wypuszczają różnego rodzaju zapachy, z pewnością jest to jeden z najbardziej znanych zapachów. Jeżeli chcemy sprawdzić czy nam się spodoba, wówczas zamiennik będzie bardzo dobrym pomysłem.

Blog

Jasne płytki naśladujące marmur

Projektując wygląd naszej łazienki z pewnością należy zwrócić szczególną uwagę na kolor płytek, często wybieramy płytki, które naśladują kamień naturalny, przykładowo marmur. Dużą popularnością cieszą się płytki w białych odcieniach, kremowe. Obecnie produkowane płytki gresowe do złudzenia mogą przypominać kamień naturalny, posiadać ciekawe wzory, rysunek charakterystyczny dla kamienia naturalnego. Warto zwrócić uwagę, iż kolor płytki […]

Read More
Blog

Wybór atrakcyjnych busów na wynajem

Ze względu na bogactwo opcji w zakresie pojazdów do przewozu osób możemy w tej kwestii wiele zdziałać. Nie powinno więc dziwić nas to, że również w odniesieniu do selekcji busów natknąć można się na tyle możliwości. Wynajmij komfortowego busa osobowego Wyprzedzenie pojawienia się problemów będących skutkiem braku stosownych środków logistycznych pozwoli nam uniknąć konieczności borykania […]

Read More
Blog

Znakomita opieka stomatologiczna

Przyszłościowe myślenie o zagadnieniach dotyczących spraw związanych ze stomatologią to definitywnie znacznie lepszy sposób na łatwiejsze osiągnięcie dobrej kondycji uzębienia. Wspomniane, omawiane tutaj techniki są opracowane przez ekspertów i za sprawą towarzyszącego im profesjonalizmu otrzymamy wyniki profilaktyki jakie będą naprawdę doskonałe. Powierz zdrowie zebów ekspertowi Dzięki zaangażowaniu środków takich jak implanty Wrocław możliwe jest zyskanie […]

Read More