Jak wybrać perfumy na prezent

Perfumy mogą być bardzo dobrym pomysłem na prezent, z pewnością możemy podarować je zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, może być to doskonały prezent z okazji Bożego Narodzenia, Walentynek urodzin czy też na Dzień Matki.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na nuty zapachowe, powinniśmy sprawdzić co lubi osoba, której chcemy wręczyć perfumy, możemy przykładowo sprawdzić jakie nuty zapachowe posiadają perfumy których używa do tej pory. Dzięki temu będziemy mogli wybrać zapach, który spodoba się, będzie udanym prezentem.

Jak wybrać perfumy na prezent

Co oznaczają oznaczenia na flakonikach perfum?

W perfumeriach możemy obecnie znaleźć bardzo wiele rodzajów perfum, wody toaletowej, wody perfumowanej czy też wody kolońskiej. Oczywiście każdy z rodzajów zapachów będzie różnił się zawartością olejków które uwalniają zapach, z pewnością oryginalne perfumy będą najbardziej intensywne, będziemy czuli je przez najdłuższą ilość czasu. W przypadku perfum zawartość olejków może wynosić nawet do 40%. W przypadku wody perfumowanej która posiada skrót EDP, zawartość olejków zapachowych wynosiła do 15%, w przypadku wody toaletowej EDT do 10%, natomiast woda kolońska będzie zawierała około 3% olejków zapachowych.

Oczywiście poszczególne zapachy będą różniły się ceną, wiele osób wybiera wody perfumowane, ze względu na dużą intensywność. Jednak jeżeli lubimy zapach mniej intensywny wówczas możemy wybrać wodę toaletową, która może być przykładowo dobrym pomysłem na zapach do pracy. Nie będzie zbyt intensywny, nie będzie przeszkadzał współpracownikom. Dodatkowo zapach ten nie utrzymuje się zbyt długo na skórze co docenia wiele osób. Oczywiście wszystko zależy od okazji, jeżeli chcemy pachnieć elegancko wówczas warto wybrać oryginalne perfumy, które będą intensywne, zapach będzie uwalniany z naszej skóry przez długi czas.

Obecnie dostępne są także zamienniki oryginalnych perfum, które wykorzystują nuty identyczne jak w perfumach znanych marek, jednak kosztują dużo mniej, może być to świetny pomysł aby wypróbować zapach, sprawdzić czy do nas pasuje. Przykładem może być zapach z inspiracji Versace – Blue Jeans, firmy modowe często wypuszczają różnego rodzaju zapachy, z pewnością jest to jeden z najbardziej znanych zapachów. Jeżeli chcemy sprawdzić czy nam się spodoba, wówczas zamiennik będzie bardzo dobrym pomysłem.

Blog Handel

Coraz więcej ciekawych marek w outletach

Rok 2023 był niezwykle dynamicznym czasem dla polskich centrów Designer Outlet zarządzanych przez ROS Retail Outlet Shopping. Obfitował w premiery i otwarcia nowych, oczekiwanych salonów marek fashion i lifestyle. Niektórzy ze stałych najemców skorzystali z możliwości i przenieśli się do większych salonów, w których mogą skalować i rozwijać sprzedaż, poszerzając swoją ofertę. W ciągu tych […]

Read More
Blog Finanse Handel

Zjawisko „short squeezes” – Jak spekulanci mogą wpływać na nagłe wzrosty cen akcji?

W świecie finansów istnieje wiele zjawisk i strategii, które mogą drastycznie wpływać na ceny akcji na rynkach kapitałowych. Jednym z takich zjawisk jest „short squeeze”, czyli sytuacja, w której spekulanci, którzy zajęli krótkie pozycje na danej akcji, zostają zmuszeni do zakupu tych akcji w celu zabezpieczenia swoich pozycji, co prowadzi do nagłego wzrostu cen. W […]

Read More
Blog

Usg stopy – skuteczna metoda diagnostyczna w identyfikacji problemów

Rola usg w diagnostyce stóp Ultrasonografia (USG) stopy jest niezwykle przydatną metodą diagnostyczną w identyfikacji różnorodnych problemów zdrowotnych dotyczących stóp. Choć często kojarzy się z obrazowaniem wewnątrzbrzusznym czy diagnostyką ciąży, to jednak zastosowanie USG w dziedzinie ortopedii i podologii staje się coraz powszechniejsze i bardziej cenione. Zalety usg w diagnostyce stóp USG stopy oferuje wiele […]

Read More