Portal z korepetycjami

Przyjacielska dłoń wyciągnięta w stronę ucznia
Drogi uczniu! Niezależnie od tego, czy uczęszczasz do szkoły podstawowej, czy do zawodówki, technikum lub liceum, ostatni rok bez dwóch zdań był dla Ciebie pełen wyzwań. Wyzwań związanych oczywiście z nauką zdalną, która dotknęła młodzież na każdym szczeblu edukacji. Osoba, która już zakończyła naukę może pomyśleć – wyzwań? czy wstawanie o 7:50 na lekcje o 8:00, kiedy śniadanie jesz w łóżku podczas sprawdzania obecności, a zamiast notować temat parzysz kawę, to wyzwanie? Jasne, ta część lockdownu każdemu wydawała się spełnieniem marzeń. Jednak tylko osoby, które tego doświadczyły wiedzą, że kolorowo było przez kilka tygodni.

Edukacja zdalna niosła ze sobą wiele trudności. Od przyziemnych problemów z dostępem do Internetu, przez konieczność dzielenia się sprzętem z rodzeństwem, trudności ze zrozumieniem nauczyciela „przez komputer”, aż po drastyczny spadek motywacji i odizolowanie od znajomych ze szkoły. To wszystko odcisnęło, mniejsze lub większe piętno na wiedzy wielu uczniów. Zdecydowanie nie na ocenach końcowych, co da się zauważyć po analizie i porównaniu ocen różnych uczniów z czasów „przed” i „w trakcie” pandemii.

Mimo, że oceny w wielu przypadkach poszybowały do góry, czego wynikiem były znaczne ułatwienia w zdobywaniu ich, pojawił się problem NIEwiedzy.

Czym jest to spowodowane? Zdobycie pozytywnego wyniku na teście zdalnym nie jest wyczynem godnym podziwu. A nie trzeba uczyć się nawet 5 minut. Wystarczyło przed sprawdzianem przygotować odpowiednie notatki, ukryć je przed ewentualnie włączoną kamerką i piątka gwarantowana! Takie ułatwienie sprawiło, że wiele uczniów straciło jakąkolwiek motywację do nauki. Nic dziwnego, skoro zadowalający wynik można było osiągnąć przy minimalnym wysiłku.

Z moich obserwacji wynika, że ukształtowała się jeszcze jedna grupa uczniów. Tą dało się zaobserwować w wśród młodzieży nieco starszej. Czym się wyróżnia? Tym, że Ci niemal zapomnieli o obowiązku szkolnym. Starsza młodzież w domu ma wiele obowiązków, które zaczęły być ważniejsze niżeli logowanie się na lekcje. Bardzo dużo moich rówieśników znalazło sobie pracę, która kolidowała z planem lekcji…

Portal z korepetycjami

Nadróbmy te zaległości razem!

Całe szczęście, młodzież, choć czasem leniwa, czasem zabiegana, zdemotywowana czy zmęczona, jest też ambitna. Większość doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnych braków, jakie zaczęły powstawać w realizacji materiału od marca 2020. Portal z korepetycjami online to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną doszlifować lub nadrobić swoją wiedzę. Forma portalu internetowego to świetna alternatywa dla tradycyjnych korepetycji.

Po pierwsze – nauczyliśmy się pracować zdalnie, w tym zdobywać wiedzę,

po drugie – tutaj wiele osób może uczyć się na raz! Korepetytor przyjmie maksymalnie dwie osoby na lekcję

po trzecie – koniec z umawianiem godzin na korki! Tutaj zaglądasz wtedy, kiedy masz czas i motwację

po czwarte – uczniowie z podobnymi celami mogą zrzeszać się na portalu i razem do nich dążyć, czy to nadrobienie zaległości, nauka do ważnego sprawdzianu czy do egzaminu dojrzałości.

Biznes Blog

Korzyści wynikające z zastosowania taśm antypoślizgowych w domu i w biurze

Czy wiesz, że taśmy antypoślizgowe mają długą historię stosowania w poprawie bezpieczeństwa? Według badań, aż 70% upadków można uniknąć dzięki nim. Artykuł podkreśla, jak ważne jest właściwe stosowanie i konserwacja taśm antypoślizgowych, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo na schodach, chodnikach i innych śliskich powierzchniach to kwestia, która nie może być lekceważona. Dlaczego warto stosować taśmy […]

Read More
Biznes

Jak Udostępnić Internet Z Telefonu Huawei?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś znaleźć się w sytuacji, gdy potrzebujesz dostępu do Internetu na swoim laptopie, tablecie lub innym urządzeniu, a nie ma w pobliżu wi-fi? Gdy jesteś w podróży, na wakacjach, albo może Twoje domowe połączenie się rozłączyło? Na szczęście, jeśli posiadasz telefon Huawei, jesteś w dobrych rękach! Huawei oferuje funkcję dzielenia internetu, […]

Read More
Biznes

Jak Płacić Rachunki Przez Internet?

Czy kiedykolwiek czułeś się jak bohater filmu akcji, gdy biegniesz po mieście, żeby opłacić rachunki przed końcem terminu? Zamiast tego, wyobraź sobie, że możesz to zrobić w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – za pomocą Internetu! W tym artykule dowiesz się, jak płacić rachunki przez Internet, żeby zaoszczędzić czas i stres, który towarzyszy tradycyjnym metodom. […]

Read More