Jak zarabiać na kryptowalutach? Poradnik dla początkujących

Wraz z pojawieniem się w 2009 roku pierwszej kryptowaluty liczba osób interesujących się tą możliwością zarabiania pieniędzy znacząco rośnie. Zarabianie na handlu kryptowlautami daje ogromne możliwości. W poniższym artykule omawiamy wszystko, co powinni na ten temat wiedzieć początkujący.

Kryptowaluty – co to takiego? 

Kryptowaluty są zamiennie określane jako waluty cyfrowe. Pierwsza kryptowaluta na świecie została stworzona w 2009 roku przez osobę bądź grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto – był to Bitcoin. Od tego momentu na rynku pojawiły się setki nowych kryptowalut, a handel nimi stał się okazją dla milionów inwestorów z całego świata do pomnożenia swojego majątku. 

Pod pojęciem krytpowaluty rozumie się wirtualne środki płatnicze, które pozwalają na przesłanie danych na temat ich wartości za pośrednictwem internetu. Warto nadmienić, że w świecie kryptowalut nie istnieje żadna instytucja centralna, która zajmowałaby się kontrolowaniem tego rynku. Jest to dużą różnicą w porównaniu z klasycznymi rynkami, gdzie każdy kraj ma swój własny bank centralny – w Polsce jest nim Narodowy Bank Polski. Kryptowaluty od tradycyjnych pieniędzy różnią się w sposób znaczny, zatem porównywanie ich do nich jest pozbawione sensu. 

Jak działa krytpowaluta? 

„Rdzeniem” każdej kryptowaluty jest zdecentralizowana sieć komputerów, które komunikują się ze sobą za pośrednictwem peer-to-per. Twórcy kryptowalut wykorzystują rozproszone bazy danych przechowujące pełną historię transakcji oraz wszystkie dane nazwane blockchain – łańcuch bloków. 

Każda z jednostek poszczególnych kryptowalut nie posiada formy fizycznej, ponieważ jest ona dostępna wyłącznie za pośrednictwem sieci internetowej. Emisja jednostek kryptowalut oraz ewentualne ograniczenie ich ilości (jak w przypadku Bitcoina) uzależnione jest tylko od tego, w jaki sposób twórcy zaprogramowali dane algorytmy. 

Skąd pozyskiwać krytpowaluty i jak na nich zarabiać? 

W chwili obecnej zdecydowanie najprostszym sposobem na pozyskanie kryptowalut jest skorzystanie z wyspecjalizowanej giełdy. W chwili obecnej tego typu podmiotów w internecie jest całkiem sporo, dlatego nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem dobrej giełdy kryptowalut. 

Jak działa giełda kryptowalut? Pozwala ona nie tylko na zakup, ale również sprzedaż kryptowalut innym użytkownikom. Oznacza to, że bazując na wahaniach kursów poszczególnych cyfrowych walut handlarze są w stanie zarobić niemałe pieniądze. Jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych prowadzi Bank Saxo

Techniki zarabiania na kryptowalutach 

Istnieje kilka popularnych technik służących do zarabiania na krytpowalutach. Chodzi tutaj o:

  • trading – kupowanie kryptowalut, gdy ich cena jest niska a następnie sprzedaż po wyższej cenie, 
  • holding – przechowywanie w perspektywie długoterminowej w portfelu kryptowalutowym, 
  • wydobywanie – samodzielne kopanie kryptowalut przy użyciu specjalnych urządzeń, tzw. koparek kryptowalutowych. 

Biznes Blog

Korzyści wynikające z zastosowania taśm antypoślizgowych w domu i w biurze

Czy wiesz, że taśmy antypoślizgowe mają długą historię stosowania w poprawie bezpieczeństwa? Według badań, aż 70% upadków można uniknąć dzięki nim. Artykuł podkreśla, jak ważne jest właściwe stosowanie i konserwacja taśm antypoślizgowych, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo na schodach, chodnikach i innych śliskich powierzchniach to kwestia, która nie może być lekceważona. Dlaczego warto stosować taśmy […]

Read More
Biznes

Jak Udostępnić Internet Z Telefonu Huawei?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś znaleźć się w sytuacji, gdy potrzebujesz dostępu do Internetu na swoim laptopie, tablecie lub innym urządzeniu, a nie ma w pobliżu wi-fi? Gdy jesteś w podróży, na wakacjach, albo może Twoje domowe połączenie się rozłączyło? Na szczęście, jeśli posiadasz telefon Huawei, jesteś w dobrych rękach! Huawei oferuje funkcję dzielenia internetu, […]

Read More
Biznes

Jak Płacić Rachunki Przez Internet?

Czy kiedykolwiek czułeś się jak bohater filmu akcji, gdy biegniesz po mieście, żeby opłacić rachunki przed końcem terminu? Zamiast tego, wyobraź sobie, że możesz to zrobić w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – za pomocą Internetu! W tym artykule dowiesz się, jak płacić rachunki przez Internet, żeby zaoszczędzić czas i stres, który towarzyszy tradycyjnym metodom. […]

Read More