Jak zarabiać na kryptowalutach? Poradnik dla początkujących

Wraz z pojawieniem się w 2009 roku pierwszej kryptowaluty liczba osób interesujących się tą możliwością zarabiania pieniędzy znacząco rośnie. Zarabianie na handlu kryptowlautami daje ogromne możliwości. W poniższym artykule omawiamy wszystko, co powinni na ten temat wiedzieć początkujący.

Kryptowaluty – co to takiego? 

Kryptowaluty są zamiennie określane jako waluty cyfrowe. Pierwsza kryptowaluta na świecie została stworzona w 2009 roku przez osobę bądź grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto – był to Bitcoin. Od tego momentu na rynku pojawiły się setki nowych kryptowalut, a handel nimi stał się okazją dla milionów inwestorów z całego świata do pomnożenia swojego majątku. 

Pod pojęciem krytpowaluty rozumie się wirtualne środki płatnicze, które pozwalają na przesłanie danych na temat ich wartości za pośrednictwem internetu. Warto nadmienić, że w świecie kryptowalut nie istnieje żadna instytucja centralna, która zajmowałaby się kontrolowaniem tego rynku. Jest to dużą różnicą w porównaniu z klasycznymi rynkami, gdzie każdy kraj ma swój własny bank centralny – w Polsce jest nim Narodowy Bank Polski. Kryptowaluty od tradycyjnych pieniędzy różnią się w sposób znaczny, zatem porównywanie ich do nich jest pozbawione sensu. 

Jak działa krytpowaluta? 

„Rdzeniem” każdej kryptowaluty jest zdecentralizowana sieć komputerów, które komunikują się ze sobą za pośrednictwem peer-to-per. Twórcy kryptowalut wykorzystują rozproszone bazy danych przechowujące pełną historię transakcji oraz wszystkie dane nazwane blockchain – łańcuch bloków. 

Każda z jednostek poszczególnych kryptowalut nie posiada formy fizycznej, ponieważ jest ona dostępna wyłącznie za pośrednictwem sieci internetowej. Emisja jednostek kryptowalut oraz ewentualne ograniczenie ich ilości (jak w przypadku Bitcoina) uzależnione jest tylko od tego, w jaki sposób twórcy zaprogramowali dane algorytmy. 

Skąd pozyskiwać krytpowaluty i jak na nich zarabiać? 

W chwili obecnej zdecydowanie najprostszym sposobem na pozyskanie kryptowalut jest skorzystanie z wyspecjalizowanej giełdy. W chwili obecnej tego typu podmiotów w internecie jest całkiem sporo, dlatego nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem dobrej giełdy kryptowalut. 

Jak działa giełda kryptowalut? Pozwala ona nie tylko na zakup, ale również sprzedaż kryptowalut innym użytkownikom. Oznacza to, że bazując na wahaniach kursów poszczególnych cyfrowych walut handlarze są w stanie zarobić niemałe pieniądze. Jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych prowadzi Bank Saxo

Techniki zarabiania na kryptowalutach 

Istnieje kilka popularnych technik służących do zarabiania na krytpowalutach. Chodzi tutaj o:

  • trading – kupowanie kryptowalut, gdy ich cena jest niska a następnie sprzedaż po wyższej cenie, 
  • holding – przechowywanie w perspektywie długoterminowej w portfelu kryptowalutowym, 
  • wydobywanie – samodzielne kopanie kryptowalut przy użyciu specjalnych urządzeń, tzw. koparek kryptowalutowych. 

Biznes

Praca w Szwajcarii. Na jakie oferty można liczyć?

Szwajcaria to kraj z wysokimi zarobkami i jedną z najniższych na świecie stopą bezrobocia, nieprzekraczającą 4%. Oznacza to, że do Szwajcarii coraz chętniej przyjeżdżają obywatele krajów UE, w tym także Polski, aby znaleźć tam dobrze płatną pracę. Szwajcarska gospodarka potrzebuje zwłaszcza fachowców z dziedziny budownictwa. Praca w Szwajcarii. Dlaczego warto? Warto wyjechać do pracy w […]

Read More
Biznes

Dlaczego mierzenie czasu pracy pracowników jest dobrym pomysłem?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, w której zatrudniani są różni specjaliści i fachowcy to bardzo istotne i odpowiedzialne zadanie związane z potrzebą dbania o różne kluczowe kwestie. Do ich grona można zaliczyć między innymi zarządzanie personelem oraz czasem pracy wykonywanej przez pracowników. Dzięki temu można kontrolować sytuację w firmie oraz stosować różnorodne narzędzia, które poprawiają skuteczność […]

Read More
Biznes

Czy już poznaliście oferty pracy z myjobsi.pl?

Szukając pracy niekiedy możemy popełnić błędy. Ale na szczęście są to błędy wybaczalne albowiem w takiej sytuacji praktycznie każdy je popełnia. a zatem jeżeli i wy w tej właśnie chwili potrzebujecie pracy i jak to się mówi potocznie potrzebujecie jej od zaraz to czy już wiecie jaką taktykę przyjmiecie w trakcie jej poszukiwania? Czy zdacie […]

Read More