Zestawy przestrzenne – niezawodny standard branży transportowej

Sprawne działanie transportu to podstawa gospodarki. Bezproblemowe dostawy zależne są jednak od posiadanego sprzętu i jego stanu technicznego. Zestawy przestrzenne to najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Zestawy przestrzenne w branży logistycznej 

Duża część firm logistycznych decyduje się na wybór rozwiązania jakim są właśnie zestawy przestrzenne. Transport odbywający się za ich pośrednictwem stanowi podstawę logistyki w naszym kraju. Pomimo, że używane typy pojazdów różnią się od siebie, często ze względu na przewożone towary, to wszystkie mają wspólne cechy. 

Zestaw przestrzenny z zasady składa się z dwóch części. Pierwsza to samochód ciężarowy, zabudowany w sposób dostosowany do transportu towarów. Druga z części to przyczepa ciężarowa, dająca dodatkową przestrzeń załadunkową. 

 

Personalizacja według potrzeb 

Ze względu na specyfikę przewożonych towarów często dostępną u producentów opcją jest pełna personalizacja zestawów. Daje to szansę dostosować zamówiony produkt do najczęściej dostarczanych towarów zwiększając tym samym bezpieczeństwo i łatwość ich dostarczenia. 

 

Zestaw przestrzenny – klasyczny wybór na długą trasę 

Najczęściej spotykanymi na drogach modelami są właśnie zestawy przestrzenne (inaczej zwane: zestawy kubaturowe). Rozwiązanie stosowane w wielu firmach transportowych daje okazję na maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej, a także dostosowanie rozwiązania do potrzeb przewożonych towarów.  

Aspektem szczególnie wartym zainteresowania często ich lekka konstrukcja. Zestawy przestrzenne wysokiej jakości charakteryzują się niską masą własną – np. poprzez wykonanie ram oraz podłóg z lekkiego aluminium – co zwiększa możliwości załadunkowe. Tego typu rozwiązanie znaleźć można na polskim rynku np. u producenta przyczep i naczep GT Trailers. W ofercie firmy są trzy linie produktu dostosowane do potrzeb każdej branży:  

Linia Basic – konstrukcje wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Na życzenie klientów wyposażane m.in. w stację dokującą dla wózków widłowych czy różne warianty zadaszeń.  

Linia Prestige – seria produktów dedykowana najbardziej wymagającym klientom. Ramy i podłogi konstrukcji wykonane są w całości z profili aluminiowych.  

System 2504 – opatentowany system wewnętrznej ładowni o szerokości 2504 mm, przy zachowaniu zewnętrznego wymiaru 2550 mm.  

 

Motoryzacja

Najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy: Wynajem samochodów dostawczych w Truck Care

Wynajem samochodów dostawczych cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród właścicieli firm umożliwiających dostawę towarów czy usług na terenie całego kraju. To wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla firm, które nie chcą inwestować w zakup własnej floty pojazdów. Dlaczego warto skorzystać z usług firmy Truck Care? Firma Truck Care na polskim rynku działa już od wielu […]

Read More
Motoryzacja

Myjnie samochodów ciężarowych – więcej niż tylko czystość

Kiedy myślimy o myjniach samochodowych, często wyobrażamy sobie miejsce, gdzie można szybko i łatwo umyć swój samochód osobowy. Jednak dla wielu profesjonalistów z branży transportowej, myjnie samochodów ciężarowych stanowią nieodłączną część ich codziennej działalności. Są one specjalnie przystosowane do obsługi dużych pojazdów i spełniają wiele ważnych funkcji. Specyfika myjni dla samochodów ciężarowych Rozmiar – Pierwszą […]

Read More
Motoryzacja

Popularne trendy w branży transportowej

Transport jest jednym z ważnych sektorów gospodarki. Na jego rozwój ma wpływ wiele czynników — na przykład rosnąca potrzeba digitalizacji. Powstaje coraz więcej programów, których zadaniem jest usprawnienie procesów transportowych, spedycyjnych i logistycznych. W 2023 roku będziemy mogli zaobserwować zmiany i nowe trendy w branży TSL. Automatyzacja transportu Z automatyzacją możemy spotkać się nie tylko […]

Read More