Styropian to uniwersalny materiał izolacyjny

Styropian od lat jest najpopularniejszym materiałem stosowanym do izolacji budynków, stosowany na zewnątrz oraz wewnątrz pozwoli nam na odpowiednie izolowanie wnętrza przed działaniem temperatury.

Oczywiście styropian jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, dlatego też może być stosowany poniżej gruntu, w tym przypadku możemy zaizolować piwnicę, będzie on odporny na działanie wody. Styropian stosujemy także wewnątrz, dzięki czemu możemy dodatkowo ocieplić dom czy też dowolny budynek.

Styropian Swisspor

Wiodącym producentem styropianu jest szwajcarska firma Swisspor, wytwarza ona różne rodzaje styropianu białego jak również grafitowego, dzięki temu możemy nabyć styropian, który najbardziej będzie odpowiadał nam, jeżeli chodzi o właściwości izolacyjne. Jest to szwajcarska firma, która oferuje styropian elewacyjny o wysokiej termoizolacyjności, zatem możemy zastosować cienką warstwę, otrzymując podobny efekt jak w przypadku zwykłego styropianu białego. Bardzo dobrym pomysłem może być połączenie właściwości styropianu grafitowego oraz styropianu białego, co pozwoli otrzymać materiał, który świetnie sprawdzi się w ocieplaniu budynków.

Styropian to uniwersalny materiał izolacyjny

Czym różni się styropian biały od styropianu grafitowego?

Obecnie coraz częściej stosuje się styropian grafitowy, jego produkcja jest bardzo podobna do produkcji styropianu białego, jednak w tym przypadku wykorzystywany jest dodatek grafitu, który zwiększa właściwości izolacyjne. W ten sposób materiał otrzymuje także charakterystyczne zabarwienie, wykorzystanie styropianu grafitowego pozwoli na zastosowanie cieńszej warstwy izolacyjnej o właściwościach takich samych, jak grubsza warstwa ze styropianu białego. W tym przypadku różnice mogą sięgać 30%. W przypadku niektórych rozwiązań architektonicznych styropian grafitowy będzie sprawdzał się lepiej od białego.

Warto zwrócić uwagę, iż dzięki temu możemy uzyskać lepsze doświetlenie pomieszczeń, wówczas okna osadzone są płytko. Jeżeli chcemy wykonać ocieplenie z styropianu białego, możemy wykorzystać warstwę o grubości 25 czy 30 cm, w przypadku styropianu grafitowego może być to warstwa o grubości 20 cm. Styropian grafitowy warto wykorzystać wszędzie tam, gdzie posiadamy małe okna. Jednak może on zmieniać nieco swoje wymiary ze względu na rozszerzalność termiczną, dlatego należy zwrócić uwagę na jego składowanie.

Swisspor Lambda styropian nowej generacji

Styropian biały jest bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza słońca, jednak posiada on nieco słabsze właściwości izolacyjne, dlatego też poszukuje się rozwiązań, które łączyłyby zalety obu typów styropianu. Firma Swisspor stworzyła styropian Swisspor Lambda, który może połączyć ze sobą właściwości styropianu grafitowego oraz białego. Dzięki temu otrzymujemy materiał, który bardzo dobrze izoluje oraz jest odporny na czynniki zewnętrzne.

Firma Swisspor zastosowała w tym przypadku specjalne nacięcia, które rekompensują naprężenia, dzięki temu płyty doskonale się układają, zatem łatwiej możemy nimi izolować budynki o nieregularnych kształtach. Dodatkowo zastosowano w tym przypadku specjalną warstwę ochronną, dzięki niej styropian wystawiony na promienie słoneczne nie będzie się wyginał, nie będzie tracił nic ze swoich właściwości.

Nowoczesny produkt firmy Swisspor posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, tego rodzaju styropian jest coraz częściej wykorzystywany ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Dom

Jak zadbać o podłogę drewnianą?

Gdy remontujemy bądź urządzamy dom stajemy przed dylematem, jakim jest wybór podłogi. Jeśli lubimy naturalne i szlachetne produkty postawmy na parkiet. Ma on w sobie coś ciepłego i klasycznego, jednak pasuje do każdego rodzaju wnętrz od klasycznych po nowoczesne. Parkiet to podłoga na lata, ponieważ większość tego rodzaju produktów bez zarzutów przechodzi próbę czasu i […]

Read More
Dom

Płytki ceramiczne które zmienią twoją łazienkę

Nie wątpimy bynajmniej w to że w twojej łazience jest cały czas jak najlepszy porządek. Co do tego nie mamy rzecz jasna żadnych wątpliwości. Ale czy o swojej łazience możesz z czystym sumieniem powiedzieć że podoba ci się ona tak jakbyś sobie tego życzył? A może jednak nie do końca tak jest? Może wobec tego […]

Read More
Dom

Producent grillów ogrodowych na najwyższym światowym poziomie

Niekiedy chcąc kupić jakiś wyrób zastanawiamy się czy dostaniemy takowy bez żadnych trudności w Polsce. I jest tak nawet pomimo tego że już teraz powinniśmy być przekonani o tym że czego jak czego ale wyrobów z najwyższej światowej półki w naszym kraju nie brakuje. Jest tak również w przypadku grilli ogrodowych. Czy na przykład i […]

Read More