Styropian to uniwersalny materiał izolacyjny

Styropian od lat jest najpopularniejszym materiałem stosowanym do izolacji budynków, stosowany na zewnątrz oraz wewnątrz pozwoli nam na odpowiednie izolowanie wnętrza przed działaniem temperatury.

Oczywiście styropian jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, dlatego też może być stosowany poniżej gruntu, w tym przypadku możemy zaizolować piwnicę, będzie on odporny na działanie wody. Styropian stosujemy także wewnątrz, dzięki czemu możemy dodatkowo ocieplić dom czy też dowolny budynek.

Styropian Swisspor

Wiodącym producentem styropianu jest szwajcarska firma Swisspor, wytwarza ona różne rodzaje styropianu białego jak również grafitowego, dzięki temu możemy nabyć styropian, który najbardziej będzie odpowiadał nam, jeżeli chodzi o właściwości izolacyjne. Jest to szwajcarska firma, która oferuje styropian elewacyjny o wysokiej termoizolacyjności, zatem możemy zastosować cienką warstwę, otrzymując podobny efekt jak w przypadku zwykłego styropianu białego. Bardzo dobrym pomysłem może być połączenie właściwości styropianu grafitowego oraz styropianu białego, co pozwoli otrzymać materiał, który świetnie sprawdzi się w ocieplaniu budynków.

Styropian to uniwersalny materiał izolacyjny

Czym różni się styropian biały od styropianu grafitowego?

Obecnie coraz częściej stosuje się styropian grafitowy, jego produkcja jest bardzo podobna do produkcji styropianu białego, jednak w tym przypadku wykorzystywany jest dodatek grafitu, który zwiększa właściwości izolacyjne. W ten sposób materiał otrzymuje także charakterystyczne zabarwienie, wykorzystanie styropianu grafitowego pozwoli na zastosowanie cieńszej warstwy izolacyjnej o właściwościach takich samych, jak grubsza warstwa ze styropianu białego. W tym przypadku różnice mogą sięgać 30%. W przypadku niektórych rozwiązań architektonicznych styropian grafitowy będzie sprawdzał się lepiej od białego.

Warto zwrócić uwagę, iż dzięki temu możemy uzyskać lepsze doświetlenie pomieszczeń, wówczas okna osadzone są płytko. Jeżeli chcemy wykonać ocieplenie z styropianu białego, możemy wykorzystać warstwę o grubości 25 czy 30 cm, w przypadku styropianu grafitowego może być to warstwa o grubości 20 cm. Styropian grafitowy warto wykorzystać wszędzie tam, gdzie posiadamy małe okna. Jednak może on zmieniać nieco swoje wymiary ze względu na rozszerzalność termiczną, dlatego należy zwrócić uwagę na jego składowanie.

Swisspor Lambda styropian nowej generacji

Styropian biały jest bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza słońca, jednak posiada on nieco słabsze właściwości izolacyjne, dlatego też poszukuje się rozwiązań, które łączyłyby zalety obu typów styropianu. Firma Swisspor stworzyła styropian Swisspor Lambda, który może połączyć ze sobą właściwości styropianu grafitowego oraz białego. Dzięki temu otrzymujemy materiał, który bardzo dobrze izoluje oraz jest odporny na czynniki zewnętrzne.

Firma Swisspor zastosowała w tym przypadku specjalne nacięcia, które rekompensują naprężenia, dzięki temu płyty doskonale się układają, zatem łatwiej możemy nimi izolować budynki o nieregularnych kształtach. Dodatkowo zastosowano w tym przypadku specjalną warstwę ochronną, dzięki niej styropian wystawiony na promienie słoneczne nie będzie się wyginał, nie będzie tracił nic ze swoich właściwości.

Nowoczesny produkt firmy Swisspor posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, tego rodzaju styropian jest coraz częściej wykorzystywany ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Biznes Blog Dom

W outlecie Polacy najchętniej kupują modę i sport

ROS Retail Outlet Shopping – zarządca 3 dużych centrów outletowych w Polsce podsumował wyniki przeprowadzonego na koniec 2023 roku badania konsumenckiego. W badaniu czynny udział wzięli klienci sieci Designer Outlet, którzy odpowiedzieli na szereg pytań. Ankieterzy przyjrzeli się nie tylko demografii, ale przede wszystkim zgłębiali behawioryzm zakupowy po trwających w ostatnim czasie zawirowaniach w handlu […]

Read More
Dom

Szafy ogrodowe – praktyczne i estetyczne meble do przechowywania na zewnątrz domu

Wybór odpowiedniej szafy ogrodowej Szafy ogrodowe są nie tylko praktycznymi meblami do przechowywania narzędzi ogrodowych czy sprzętów rekreacyjnych, ale także ważnym elementem aranżacji przestrzeni zewnętrznej naszego domu. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Pierwszym krokiem jest określenie przeznaczenia szafy. Czy będzie służyć jedynie do przechowywania narzędzi, czy też potrzebujemy miejsca […]

Read More
Dom

Masz problem z wietrzeniem powietrza w swoim mieszkaniu czy domu?

Jak w najprostszy dla nas sposób, rozwiązać dosyć poważny problem, a mianowicie mający związek z wietrzeniem mieszkań, domów czy poszczególnych pomieszczeń, zapewniając sobie dostęp wyłącznie do świeżego i zdrowego powietrza? Odpowiedź na takie pytanie, nie powinna chyba nikogo dziwić, a odniesienie się bezpośrednio do posiadania klimatyzacji, jest w tym przypadku najlepszą dla nas opcją, co […]

Read More