Styropian to uniwersalny materiał izolacyjny

Styropian od lat jest najpopularniejszym materiałem stosowanym do izolacji budynków, stosowany na zewnątrz oraz wewnątrz pozwoli nam na odpowiednie izolowanie wnętrza przed działaniem temperatury.

Oczywiście styropian jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, dlatego też może być stosowany poniżej gruntu, w tym przypadku możemy zaizolować piwnicę, będzie on odporny na działanie wody. Styropian stosujemy także wewnątrz, dzięki czemu możemy dodatkowo ocieplić dom czy też dowolny budynek.

Styropian Swisspor

Wiodącym producentem styropianu jest szwajcarska firma Swisspor, wytwarza ona różne rodzaje styropianu białego jak również grafitowego, dzięki temu możemy nabyć styropian, który najbardziej będzie odpowiadał nam, jeżeli chodzi o właściwości izolacyjne. Jest to szwajcarska firma, która oferuje styropian elewacyjny o wysokiej termoizolacyjności, zatem możemy zastosować cienką warstwę, otrzymując podobny efekt jak w przypadku zwykłego styropianu białego. Bardzo dobrym pomysłem może być połączenie właściwości styropianu grafitowego oraz styropianu białego, co pozwoli otrzymać materiał, który świetnie sprawdzi się w ocieplaniu budynków.

Styropian to uniwersalny materiał izolacyjny

Czym różni się styropian biały od styropianu grafitowego?

Obecnie coraz częściej stosuje się styropian grafitowy, jego produkcja jest bardzo podobna do produkcji styropianu białego, jednak w tym przypadku wykorzystywany jest dodatek grafitu, który zwiększa właściwości izolacyjne. W ten sposób materiał otrzymuje także charakterystyczne zabarwienie, wykorzystanie styropianu grafitowego pozwoli na zastosowanie cieńszej warstwy izolacyjnej o właściwościach takich samych, jak grubsza warstwa ze styropianu białego. W tym przypadku różnice mogą sięgać 30%. W przypadku niektórych rozwiązań architektonicznych styropian grafitowy będzie sprawdzał się lepiej od białego.

Warto zwrócić uwagę, iż dzięki temu możemy uzyskać lepsze doświetlenie pomieszczeń, wówczas okna osadzone są płytko. Jeżeli chcemy wykonać ocieplenie z styropianu białego, możemy wykorzystać warstwę o grubości 25 czy 30 cm, w przypadku styropianu grafitowego może być to warstwa o grubości 20 cm. Styropian grafitowy warto wykorzystać wszędzie tam, gdzie posiadamy małe okna. Jednak może on zmieniać nieco swoje wymiary ze względu na rozszerzalność termiczną, dlatego należy zwrócić uwagę na jego składowanie.

Swisspor Lambda styropian nowej generacji

Styropian biały jest bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza słońca, jednak posiada on nieco słabsze właściwości izolacyjne, dlatego też poszukuje się rozwiązań, które łączyłyby zalety obu typów styropianu. Firma Swisspor stworzyła styropian Swisspor Lambda, który może połączyć ze sobą właściwości styropianu grafitowego oraz białego. Dzięki temu otrzymujemy materiał, który bardzo dobrze izoluje oraz jest odporny na czynniki zewnętrzne.

Firma Swisspor zastosowała w tym przypadku specjalne nacięcia, które rekompensują naprężenia, dzięki temu płyty doskonale się układają, zatem łatwiej możemy nimi izolować budynki o nieregularnych kształtach. Dodatkowo zastosowano w tym przypadku specjalną warstwę ochronną, dzięki niej styropian wystawiony na promienie słoneczne nie będzie się wyginał, nie będzie tracił nic ze swoich właściwości.

Nowoczesny produkt firmy Swisspor posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, tego rodzaju styropian jest coraz częściej wykorzystywany ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Dom

Zawiesia do lamp – solidność i estetyka w jednym

Zawiesia do lamp: kluczowy element każdej lampy Zawiesia do lamp są kluczowym elementem każdej lampy wiszącej, którego solidność i estetyka odgrywają istotną rolę zarówno w funkcjonalności, jak i wizualnym aspekcie oświetlenia w pomieszczeniach. Stanowią one nie tylko podstawowe połączenie między kablem zasilającym a kloszem, ale także pełnią ważną rolę w zapewnieniu stabilności i bezpieczeństwa lampy. […]

Read More
Blog Dom

Rozwiązanie Praktyczne i Stylowe: Komoda do Przedpokoju

Przedpokój to miejsce, które pełni kluczową rolę w organizacji przestrzeni domowej. Jest to pierwsze pomieszczenie, które witamy gości oraz ostatnie, zanim opuszczą nasz dom. Dlatego też warto zadbać o to, aby był nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny. W tym kontekście, komoda do przedpokoju staje się nieocenionym elementem, który łączy w sobie praktyczność z stylem, […]

Read More
Dom

Praktyczne aspekty wyboru balustrad z wypełnieniem szkłem

Wybierając balustrady do swojego domu czy biura, często stoimy przed wieloma możliwościami. Jednym z popularnych wyborów są balustrady z wypełnieniem szkłem. W tym artykule przyjrzymy się praktycznym aspektom związanym z wyborem tego rodzaju balustrad, zastanawiając się nad ich zaletami, możliwościami stylistycznymi i funkcjonalnością. Przejrzystość i optyczna lekkość Jednym z głównych atutów balustrad z wypełnieniem szkłem […]

Read More