Jakie korzyści dają pomosty magazynowe?

Nowoczesne magazyny to nie tylko inteligentne technologie i automatyka przemysłowa, lecz także praktyczna infrastruktura, dopasowana do potrzeb działalności i możliwości danego obiektu. Zaprojektowane użytecznej przestrzeni składowania pozwala cieszyć się znaczącym wzrostem wydajności pracy magazynierów, dlatego warto dowiedzieć się, jakie konstrukcje warto do niej wprowadzić, by osiągnąć ten cel jeszcze łatwiej. Jednym ze szczególnie przydatnych elementów infrastruktury magazynowej są pomosty magazynowe. Co warto wiedzieć na ich temat i jaką funkcję one pełnią? Jakie korzyści można czerpać z ich zastosowania w magazynie?

Czym są pomosty magazynowe i gdzie się je umieszcza?

Pomosty magazynowe to obok antresoli czy podestów kolejna forma zabudowy wielopoziomowej. Są to zbudowane ze stalowych elementów i umieszczane na słupach nośnych konstrukcje w postaci powierzchni, zawieszone nad podłogą obiektu. Pomosty magazynowe mogą przyjmować różne formy — na rynku można znaleźć na przykład osadzone na kółkach modele mobilne czy przystosowane do składowania palet. Różnorodność ich rodzajów sprawia, że znacznie łatwiej wyposażyć magazyn w konstrukcję doskonale dopasowaną do specyfiki danej przestrzeni. Pomosty magazynowe można osadzać na wielu piętrach, w zależności od potrzeb. Mogą one także wchodzić w skład kompleksu różnych konstrukcji tego rodzaju zabudowy.

Pomosty magazynowe stosuje się obecnie zarówno w najprostszych przestrzeniach składowania, jak i tych bardzo zaawansowanych pod kątem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Jeśli szukasz umiejętnie zaprojektowanego magazynu, który pozwoli Twojej firmie zwiększyć wydajność działalności i przyspieszyć realizację zamówień, sprawdź ofertę firmy Panattoni — lidera rynku powierzchni przemysłowych w Europie. Informacje o stosowanych przez tego dewelopera rozwiązaniach i aktualnie realizowanych projektach znajdziesz na stronie https://panattonieurope.com/pl-pl/aktualnosci.

Korzyści z zastosowania pomostów magazynowych

Pomosty magazynowe to niezwykle praktyczne konstrukcje, których stosowanie może przynieść działalności wiele korzyści. Oto najważniejsze zalety tego rodzaju zabudowy.

Bogate możliwości rozbudowy

Pomosty magazynowe to konstrukcje o uniwersalnym charakterze i modułowej konstrukcji, co przekłada się na niezwykle szerokie spektrum zastosowań tego rodzaju powierzchni i możliwość ich rozbudowy zarówno w poziomie, jak i w pionie. Obiekty te nie są również piętrami trwale związanymi ze strukturą budynku, dzięki czemu mogą być z łatwością i bez konieczności ponoszenia dużych kosztów modyfikowane, przenoszone lub demontowane, w zależności od aktualnych potrzeb działalności.

Zwiększenie dostępnej przestrzeni

Pomosty magazynowe doskonale sprawdzają się na przykład w niewielkich magazynach. Ich posadzka oraz półki w strukturze nośnej umożliwiają jeszcze bardziej efektywną maksymalizację przestrzeni, zarówno składowania, jak i przemieszczania się. Większa powierzchnia i możliwość przechowywania produktów na takiej konstrukcji to sposób na usprawnienie procesów zarządzania towarami i możliwość składowania większej ilości dóbr.

Poprawa bezpieczeństwa w obiekcie

Konstrukcja pomostów magazynowych pozwala wprowadzić do hali dodatkową przestrzeń składowania, która jest bezpieczniejszą alternatywą m.in. dla sztaplowania (układania palet jedna na drugiej). Obiekty te najczęściej wyposażone są w różnego rodzaju zabezpieczenia poprawiające ich stabilność (np. dodatkowe przęsła, wsporniki) oraz bezpieczeństwo użytkowników (np. barierki, schodki).

Biznes Blog

Korzyści wynikające z zastosowania taśm antypoślizgowych w domu i w biurze

Czy wiesz, że taśmy antypoślizgowe mają długą historię stosowania w poprawie bezpieczeństwa? Według badań, aż 70% upadków można uniknąć dzięki nim. Artykuł podkreśla, jak ważne jest właściwe stosowanie i konserwacja taśm antypoślizgowych, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo na schodach, chodnikach i innych śliskich powierzchniach to kwestia, która nie może być lekceważona. Dlaczego warto stosować taśmy […]

Read More
Biznes

Jak Udostępnić Internet Z Telefonu Huawei?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś znaleźć się w sytuacji, gdy potrzebujesz dostępu do Internetu na swoim laptopie, tablecie lub innym urządzeniu, a nie ma w pobliżu wi-fi? Gdy jesteś w podróży, na wakacjach, albo może Twoje domowe połączenie się rozłączyło? Na szczęście, jeśli posiadasz telefon Huawei, jesteś w dobrych rękach! Huawei oferuje funkcję dzielenia internetu, […]

Read More
Biznes

Jak Płacić Rachunki Przez Internet?

Czy kiedykolwiek czułeś się jak bohater filmu akcji, gdy biegniesz po mieście, żeby opłacić rachunki przed końcem terminu? Zamiast tego, wyobraź sobie, że możesz to zrobić w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – za pomocą Internetu! W tym artykule dowiesz się, jak płacić rachunki przez Internet, żeby zaoszczędzić czas i stres, który towarzyszy tradycyjnym metodom. […]

Read More