Popularne sposoby na odchudzanie

Wyróżnić można całą masę sposobów na odchudzanie. Jednak nie wszystkie mają identyczny wpływ na osobę, która planuje zrzucić zbędne kilogramy. Dziś pragniemy pochylić się na rodzajami diet.

Popularne sposoby na odchudzanie

Diety na odchudzanie

O to jaką dietę dobrać zapytaliśmy redaktor naczelną bloga Diet4u.org, Katarzynę Kroteniuk: „To jaką dietę wybrać, w dużej mierze uzależnione jest od naszych wewnętrznych predyspozycji, jak i etapu życia, w którym właśnie się znajdujemy. Jeśli nie jesteśmy w stu procentach pewni tego, czy dana dieta jest dla nas właściwa, powinniśmy skonsultować się z lekarzem, bądź najlepiej z dietetykiem, który w sposób fachowy podpowie nam, którą z popularnych diet wybrać.”

Wśród popularnych diet na odchudzanie, o których przeczytać możemy na blogu Diet4u.org wyróżnić można między innymi dietę nordycką, dietę bez węglowodanów, dietę śródziemnomorską, dietę hCG, czy też dietę Atkinsa.
Co ważne odnotowania każda z tych diet, potrafi w wyraźny sposób przyczynić się do tego, że zrzucimy zbędne kilogramy. Ważne jest również jednak to, że wszystkie ze wskazanych diet, różnią się od siebie w mniejszym, bądź większym stopniu.

Krótka charakterystyka diet na odchudzanie

Tak dla przykładu. Dieta Atkinsa, nierzadko porównywana z dietą Kwaśniewskiego, charakteryzuje się niespożywaniem węglowodanów, a więc niespożywaniem cukrów prostych i złożonych. W przypadku tej diety, rekomendowanym jest spożywanie przede wszystkim produktów bogatych w białko oraz tłuszcze.
Z kolei dieta śródziemnomorska to idealne rozwiązanie dla miłośników krajów takich jak Włochy, Grecja, czy też Hiszpania, gdyż dieta śródziemnomorska charakteryzuje się przede wszystkim, wykorzystywaniem produktów pochodzących ze wskazanych krajów.
Jeśli chodzi o dietę hCG, to jej głównym założeniem jest spożywanie w ciągu dnia posiłków nieprzekraczających łącznie 500 kalorii. Ponadto, stosując tę dietę należy zażywać suplementy diety, które zaopatrywać będą nasz organizm w niezbędne produkty odżywcze.

Blog

Czy nie marzą się wam korony cyfrowe w szczękach?

Stan uzębienia Polaków pozostawia wiele do życzenia. A to o czym tutaj mówimy dotyczy przede wszystkim panów którzy niestety nie dbają czasami prawie w ogóle o swoje uzębienie. Być może w twoim przypadku jest inaczej ale niewykluczone że masz jeszcze w swoich zębach stare i szkodliwe dla zdrowia plomby amalgamatowe. A to jak wiadomo głównie […]

Read More
Blog

Gdzie kupimy sobie facebookowe polubienia?

Jak zapewne o tym wszyscy wiecie dzisiaj handluje się już pewnymi że się tak wyrazimy symbolami internetowymi. Wszyscy z was doskonale wiedzą o tym czym są lajki czyli polubienia lub też jak to się mówi na ten temat inaczej łapki uniesione w górę. Rzecz jasna łapki wirtualne. Czy i ty jesteś zadowolony z ich ilości […]

Read More
Blog

Doskonały pomysł na prezent dla pary młodej

Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele ciekawych prezentów dla pary młodej, mogą być to przykładowo sztućce grawerowane, w przypadku prezentu na ślub może być to komplet sztućców dla obojga małżonków. Możemy kupić komplet dwóch łyżek, widelca oraz noża, możemy nanieść na nich różnego rodzaju napisy za pomocą grawerowania. Oczywiście będzie to grawer personalizowany, możemy umieścić […]

Read More