Kilka powodów, dla których warto zaufać kurierowi!

Już w 2020 roku wartość rynku przesyłek kurierskich i pocztowych w naszym kraju osiągnęła 11,5 mld zł. Polacy nabrali ogromnego zaufania do przewoźników, a liczba zrealizowanych usług dynamicznie rośnie z każdym rokiem. Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich? Oto pięć najważniejszych powodów!

1.     Najwygodniejszy sposób dostawy

Tradycyjne przesyłki kurierskie, realizowane systemem door-to-door, to najwygodniejszy sposób dostawy towaru i nadawania paczek. Usługę można komfortowo zamówić online bez wychodzenia z domu, a następnie zaczekać na odbiór przesyłki przez kuriera, zazwyczaj jeszcze tego samego dnia. Później paczka jest dostarczana pod wskazany adres, prosto do rąk odbiorcy. Polski rynek wyróżnia się bardzo dużym udziałem paczkomatów. Najczęściej ich wybór oznacza niższą cenę, a pod względem wygody również stanowią one całkiem rozsądne rozwiązanie. Wystarczy wspomnieć, że sam InPost posiada w Polsce kilkanaście tysięcy urządzeń. Oznacza to w praktyce, że większość Polaków bez problemu znajduje paczkomat w pobliżu własnego domu lub miejsca pracy. Wygoda wynika z elastyczności – paczkę można nadać i odebrać w dowolnym momencie, bez oczekiwania na kuriera.

2.     Ekspresowa dostawa przesyłki

Usługi kurierskie są bezkonkurencyjne pod względem szybkości dostawy. Na terenie kraju standardowe przesyłki są realizowane w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych, ale w praktyce często docierają do adresatów po dwóch dniach, a nawet na drugi dzień. Pod tym względem kurierzy dystansują tradycyjną pocztę. Warto jeszcze dodać, że większość przewoźników ma w swojej ofercie przesyłki ekspresowe z gwarancją dostawy następnego dnia roboczego, również w soboty, a nawet o wskazanej godzinie. Klienci, którym zależy na szybkiej realizacji usługi, bez wahania wybierają firmy kurierskie.

3.     Zakupy przez internet na wyciągnięcie ręki

Zdecydowana większość Polaków przekonała się do zakupów przez internet. W dużej mierze jest to zasługa niedawnej pandemii. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze i czas i oczywiście nabyć towar bez wychodzenia z domu. Tak duża popularność branży e-commerce nie byłaby możliwa, gdyby nie perfekcyjnie realizowane usługi kurierskie. Jeśli czas oczekiwania na towar sięgałby kilku dni lub tygodni, dużo mniej osób decydowałoby się na dokonywanie zakupów w sieci.

4.     Bezpieczeństwo zawartości przesyłki

Kurierom warto ufać również ze względu na bezpieczeństwo przesyłek. Wiodący przewoźnicy zdecydowaną większość zamówień realizują w sposób perfekcyjny. Sytuacje, w których dochodzi do uszkodzenia, a tym bardziej zgubienia towaru należą do absolutnych rzadkości. Uszkodzenie bardzo często wynika z nieodpowiedniego zapakowania przesyłki przez nadawcę. Warto pamiętać, że u większości przewoźników przesyłki są domyślnie ubezpieczone, a za dodatkową opłatą można nabyć wyższe ubezpieczenie, adekwatne do wartości transportowanych przedmiotów.

5.     Duża konkurencja, a więc niższe ceny

Konkurencja panująca na rynku usług kurierskich sprawia, że są one relatywnie tanie. Podwyżki, które ostatnio miały miejsce, wynikają ze zmian w opłaty paliwowej. Aby przekonać się, że już za kilkanaście złotych można wysłać paczkę w dowolne miejsce w Polsce, wystarczy spojrzeć na przykładowy cennik przewoźnika DHL:

https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/dhl

Ze względu na działalność brokerów kurierskich, obecne ceny można uznać za jeszcze bardziej atrakcyjne niż choćby kilka lat temu. Świetnym tego przykładem są tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl. Użytkownicy portalu mają do dyspozycji porównywarkę, dzięki której mogą natychmiast wycenić swoją przesyłkę u wielu wiodących przewoźników i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Przy większych zamówieniach pojawiają się atrakcyjne rabaty. To znakomite i elastyczne rozwiązanie dla klientów indywidualnych, a także biznesowych, w tym prowadzących handel przez internet!

Biznes

Punkt do którego zawsze warto się udać po znakomite magazyny

Wierzymy że także i wy jesteście na tyle poważni że jeśli zamawiacie dla siebie jakąkolwiek usługę to zawsze chcecie żeby była ona na możliwie jak najwyższym poziomie. I z pewnością także jest tak w waszym przypadku jeżeli na przykład poszukujecie możliwie jak najlepszych magazynów do wynajęcia. Ale czy to oznacza że łatwo można je znaleźć? […]

Read More
Biznes

Księgowość firmowa i jej skuteczne prowadzenie

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest całkiem kompleksowym procesem obejmującym sporo ważnych kwestii. Do tego grona można zaliczyć obowiązek prowadzenia rozliczeń z pracownikami oraz płacenia różnych podatków i składek. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że wielu przedsiębiorców zastanawia się nad sposobami skutecznego prowadzenia firmowej księgowości. Okazuje się, że dostępnych jest wiele ważnych rozwiązań kwestii księgowości […]

Read More
Biznes

Praca w Szwajcarii. Na jakie oferty można liczyć?

Szwajcaria to kraj z wysokimi zarobkami i jedną z najniższych na świecie stopą bezrobocia, nieprzekraczającą 4%. Oznacza to, że do Szwajcarii coraz chętniej przyjeżdżają obywatele krajów UE, w tym także Polski, aby znaleźć tam dobrze płatną pracę. Szwajcarska gospodarka potrzebuje zwłaszcza fachowców z dziedziny budownictwa. Praca w Szwajcarii. Dlaczego warto? Warto wyjechać do pracy w […]

Read More