Jasne płytki naśladujące marmur

Projektując wygląd naszej łazienki z pewnością należy zwrócić szczególną uwagę na kolor płytek, często wybieramy płytki, które naśladują kamień naturalny, przykładowo marmur.

Dużą popularnością cieszą się płytki w białych odcieniach, kremowe. Obecnie produkowane płytki gresowe do złudzenia mogą przypominać kamień naturalny, posiadać ciekawe wzory, rysunek charakterystyczny dla kamienia naturalnego. Warto zwrócić uwagę, iż kolor płytki będzie miał duży wpływ na wygląd łazienki, zastosowanie jasnych barw może powiększyć naszą łazienkę wizualnie, natomiast kolory ciemniejsze imitujące marmur, niebieski, czarny lub też zielony, wprowadzają wyjątkowy nastrój.

Jasne płytki naśladujące marmur

Dlaczego warto zastosować jasne płytki w łazience?

Płytki imitujące marmur bardzo dobrze łączą się z metalowymi dodatkami, możemy także zastosować szklany prysznic, różnego rodzaju okucia oraz dodatki, które sprawiają, iż nasza łazienka będzie wyglądała bardzo elegancko i wytwornie. Jeżeli decydujemy się na płytki tego rodzaju, powinniśmy wybierać gres, który jest obecnie bardziej popularny niż terakota, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dostępny jest w bardzo wielu odcieniach. Gres powstaje z mieszanki skaleni, kaolinu i kamionki szlachetnej, charakteryzuje go wysoka twardość, którą uzyskuje się poprzez odpowiednie prasowanie oraz wypalanie w wysokich temperaturach.

Zaletą gresu jest możliwość zastosowanie go także na zewnątrz, jest to materiał mrozoodporny, dzięki czemu możemy wykorzystać płytki gresowe także na balkonie. Bardzo popularny jest gres szkliwiony, warstwa szkliwa zapewnia mu ochronę, chroni przed plamieniem, wchłanianiem wody czy też mydła przez podłogę w naszej łazience. Gres może być stosowany także na ścianach, może zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne.

Przykładem ciekawych płytek, które możemy zastosować w łazience, jest Egen Atlanta, jest to płytka biała posiadająca szare żyłki, które dają efekt kamienia naturalnego. Jest to gres szkliwiony rektyfikowany, dzięki czemu uzyskujemy płytki o bardzo równych brzegach, identycznych wymiarach. Dostępne modele możemy zobaczyć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ATLANTA/7536, płytki występują w rozmiarach 60 x 60 cm 30 x 60 cm, 60 x 120 cm, zatem będziemy mogli łatwo dopasować je do wielkości naszej łazienki czy też kuchni. Z pewnością jasna płytka sprawi, iż nasze pomieszczenia zyskają na wyglądzie, płytki będą rozjaśniły pomieszczenie, dodatkowo powiększając je wizualnie.

Blog

Skuteczna i bardzo konkretna ochrona komputerów

Wszyscy z was chcą być na pewno jak najbardziej spokojnymi użytkownikami waszych komputerów jak również coraz bardziej wymyślnych smartfonów. I na pewno wielu z was posiada już odpowiednio dobre programy antywirusowe. Czy jednak jesteście z nich aby jak naprawdę zadowoleni? A przede wszystkim czy jesteście ich pewni? A oże jednak nie do końca tak jest […]

Read More
Blog

Gdzie kupujesz dla siebie jak najlepsze herbicydy?

Jeżeli jesteś rolnikiem to po prostu niestety na pewno masz na swoich polach nieproszonych gości. A nimi jak już pewnie o tym doskonale wiesz są uporczywe i coraz trudniejsze do zwalczenia chwasty. Jednak z drugiej strony także i my jesteśmy pewni tego że również i ty robisz wszystko co w twojej mocy żeby jak najszybciej […]

Read More
Blog

Podstawowe informacje na temat zapalenia spojówek

Lekarze okuliści prowadzący działalność na terenie Polski, specjalizują się w skutecznej diagnostyce oraz leczeniu różnych chorób narządów wzroku występujących zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Jednym z dość powszechnych schorzeń jest tak zwane zapalenie spojówek. Są to cienkie błony, które pokrywają gałkę oczną oraz powieki od strony gałek. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej […]

Read More