Jasne płytki naśladujące marmur

Projektując wygląd naszej łazienki z pewnością należy zwrócić szczególną uwagę na kolor płytek, często wybieramy płytki, które naśladują kamień naturalny, przykładowo marmur.

Dużą popularnością cieszą się płytki w białych odcieniach, kremowe. Obecnie produkowane płytki gresowe do złudzenia mogą przypominać kamień naturalny, posiadać ciekawe wzory, rysunek charakterystyczny dla kamienia naturalnego. Warto zwrócić uwagę, iż kolor płytki będzie miał duży wpływ na wygląd łazienki, zastosowanie jasnych barw może powiększyć naszą łazienkę wizualnie, natomiast kolory ciemniejsze imitujące marmur, niebieski, czarny lub też zielony, wprowadzają wyjątkowy nastrój.

Jasne płytki naśladujące marmur

Dlaczego warto zastosować jasne płytki w łazience?

Płytki imitujące marmur bardzo dobrze łączą się z metalowymi dodatkami, możemy także zastosować szklany prysznic, różnego rodzaju okucia oraz dodatki, które sprawiają, iż nasza łazienka będzie wyglądała bardzo elegancko i wytwornie. Jeżeli decydujemy się na płytki tego rodzaju, powinniśmy wybierać gres, który jest obecnie bardziej popularny niż terakota, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dostępny jest w bardzo wielu odcieniach. Gres powstaje z mieszanki skaleni, kaolinu i kamionki szlachetnej, charakteryzuje go wysoka twardość, którą uzyskuje się poprzez odpowiednie prasowanie oraz wypalanie w wysokich temperaturach.

Zaletą gresu jest możliwość zastosowanie go także na zewnątrz, jest to materiał mrozoodporny, dzięki czemu możemy wykorzystać płytki gresowe także na balkonie. Bardzo popularny jest gres szkliwiony, warstwa szkliwa zapewnia mu ochronę, chroni przed plamieniem, wchłanianiem wody czy też mydła przez podłogę w naszej łazience. Gres może być stosowany także na ścianach, może zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne.

Przykładem ciekawych płytek, które możemy zastosować w łazience, jest Egen Atlanta, jest to płytka biała posiadająca szare żyłki, które dają efekt kamienia naturalnego. Jest to gres szkliwiony rektyfikowany, dzięki czemu uzyskujemy płytki o bardzo równych brzegach, identycznych wymiarach. Dostępne modele możemy zobaczyć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ATLANTA/7536, płytki występują w rozmiarach 60 x 60 cm 30 x 60 cm, 60 x 120 cm, zatem będziemy mogli łatwo dopasować je do wielkości naszej łazienki czy też kuchni. Z pewnością jasna płytka sprawi, iż nasze pomieszczenia zyskają na wyglądzie, płytki będą rozjaśniły pomieszczenie, dodatkowo powiększając je wizualnie.

Blog

Eksperckie rozwiązania w kategorii kredytów

Rozumienie charakterystyki i znaczenia kwestii dotyczących sfery kredytowania spełnia ważne zadania w wypracowaniu przez nas możliwości znalezienia oferty jaka nie obciąży zbyt naszego portfela.   Analiza ofert kredytowych Przy okazji spraw dotyczących doboru kredytu lepszym doradcą niż pośpiech czy domysły będą definitywnie konstruktywne, konkretne usługi http://1ekspert.pl. Dobrym pomysłem na budowanie gruntu pod zajmowanie się korzystaniem […]

Read More
Blog Dom

Na co zwrócić uwagę przy zakupie foteli ogrodowych?

Fotel ogrodowy to mebel, który wbrew pozorom nie jest wcale łatwym wyborem. Pośród setek różnych ofert niezwykle trudno jest wybrać najodpowiedniejszy mebel ogrodowy, który będzie wygody, solidny i odporny na warunki atmosferyczne. Szukając mebli do ogrodu warto kierować się nie tylko ich ceną, ale przede wszystkim wygodą, jaką oferują, ich wyglądem, a także całym mnóstwem […]

Read More
Blog

Świetnie wykonane schody dywanowe

Nie jesteśmy pojedynczymi osobami które martwią dylematy poruszające kwestię schodów dla naszego domu, ergo kalkulować można na odnalezienie wielu solucji na trudności jakie psują nam życie na tym terenie. Powaga problemów powstających na gruncie doboru i jakości schodów powoduje, że odszuka się mnóstwo solucji wypracowanych przez ekspertów i osoby klientów, jakie miały uprzednio przeciwności w […]

Read More