Jasne płytki naśladujące marmur

Projektując wygląd naszej łazienki z pewnością należy zwrócić szczególną uwagę na kolor płytek, często wybieramy płytki, które naśladują kamień naturalny, przykładowo marmur.

Dużą popularnością cieszą się płytki w białych odcieniach, kremowe. Obecnie produkowane płytki gresowe do złudzenia mogą przypominać kamień naturalny, posiadać ciekawe wzory, rysunek charakterystyczny dla kamienia naturalnego. Warto zwrócić uwagę, iż kolor płytki będzie miał duży wpływ na wygląd łazienki, zastosowanie jasnych barw może powiększyć naszą łazienkę wizualnie, natomiast kolory ciemniejsze imitujące marmur, niebieski, czarny lub też zielony, wprowadzają wyjątkowy nastrój.

Jasne płytki naśladujące marmur

Dlaczego warto zastosować jasne płytki w łazience?

Płytki imitujące marmur bardzo dobrze łączą się z metalowymi dodatkami, możemy także zastosować szklany prysznic, różnego rodzaju okucia oraz dodatki, które sprawiają, iż nasza łazienka będzie wyglądała bardzo elegancko i wytwornie. Jeżeli decydujemy się na płytki tego rodzaju, powinniśmy wybierać gres, który jest obecnie bardziej popularny niż terakota, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dostępny jest w bardzo wielu odcieniach. Gres powstaje z mieszanki skaleni, kaolinu i kamionki szlachetnej, charakteryzuje go wysoka twardość, którą uzyskuje się poprzez odpowiednie prasowanie oraz wypalanie w wysokich temperaturach.

Zaletą gresu jest możliwość zastosowanie go także na zewnątrz, jest to materiał mrozoodporny, dzięki czemu możemy wykorzystać płytki gresowe także na balkonie. Bardzo popularny jest gres szkliwiony, warstwa szkliwa zapewnia mu ochronę, chroni przed plamieniem, wchłanianiem wody czy też mydła przez podłogę w naszej łazience. Gres może być stosowany także na ścianach, może zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne.

Przykładem ciekawych płytek, które możemy zastosować w łazience, jest Egen Atlanta, jest to płytka biała posiadająca szare żyłki, które dają efekt kamienia naturalnego. Jest to gres szkliwiony rektyfikowany, dzięki czemu uzyskujemy płytki o bardzo równych brzegach, identycznych wymiarach. Dostępne modele możemy zobaczyć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ATLANTA/7536, płytki występują w rozmiarach 60 x 60 cm 30 x 60 cm, 60 x 120 cm, zatem będziemy mogli łatwo dopasować je do wielkości naszej łazienki czy też kuchni. Z pewnością jasna płytka sprawi, iż nasze pomieszczenia zyskają na wyglądzie, płytki będą rozjaśniły pomieszczenie, dodatkowo powiększając je wizualnie.

Biznes Blog

Korzyści wynikające z zastosowania taśm antypoślizgowych w domu i w biurze

Czy wiesz, że taśmy antypoślizgowe mają długą historię stosowania w poprawie bezpieczeństwa? Według badań, aż 70% upadków można uniknąć dzięki nim. Artykuł podkreśla, jak ważne jest właściwe stosowanie i konserwacja taśm antypoślizgowych, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo na schodach, chodnikach i innych śliskich powierzchniach to kwestia, która nie może być lekceważona. Dlaczego warto stosować taśmy […]

Read More
Blog

Twoje centrum inspiracji w dziedzinie schodów

Znajdź swój idealny projekt schodów Szukasz pomysłów na schody, które będą zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne? Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, remontujesz obecną przestrzeń, czy po prostu szukasz inspiracji do odświeżenia wnętrza, istnieje wiele możliwości, które mogą Cię zainspirować. Twoje centrum inspiracji w dziedzinie schodów oferuje bogaty wybór projektów, style architektoniczne i materiały, […]

Read More
Blog Dom

Rozwiązanie Praktyczne i Stylowe: Komoda do Przedpokoju

Przedpokój to miejsce, które pełni kluczową rolę w organizacji przestrzeni domowej. Jest to pierwsze pomieszczenie, które witamy gości oraz ostatnie, zanim opuszczą nasz dom. Dlatego też warto zadbać o to, aby był nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny. W tym kontekście, komoda do przedpokoju staje się nieocenionym elementem, który łączy w sobie praktyczność z stylem, […]

Read More