Jasne płytki naśladujące marmur

Projektując wygląd naszej łazienki z pewnością należy zwrócić szczególną uwagę na kolor płytek, często wybieramy płytki, które naśladują kamień naturalny, przykładowo marmur.

Dużą popularnością cieszą się płytki w białych odcieniach, kremowe. Obecnie produkowane płytki gresowe do złudzenia mogą przypominać kamień naturalny, posiadać ciekawe wzory, rysunek charakterystyczny dla kamienia naturalnego. Warto zwrócić uwagę, iż kolor płytki będzie miał duży wpływ na wygląd łazienki, zastosowanie jasnych barw może powiększyć naszą łazienkę wizualnie, natomiast kolory ciemniejsze imitujące marmur, niebieski, czarny lub też zielony, wprowadzają wyjątkowy nastrój.

Jasne płytki naśladujące marmur

Dlaczego warto zastosować jasne płytki w łazience?

Płytki imitujące marmur bardzo dobrze łączą się z metalowymi dodatkami, możemy także zastosować szklany prysznic, różnego rodzaju okucia oraz dodatki, które sprawiają, iż nasza łazienka będzie wyglądała bardzo elegancko i wytwornie. Jeżeli decydujemy się na płytki tego rodzaju, powinniśmy wybierać gres, który jest obecnie bardziej popularny niż terakota, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dostępny jest w bardzo wielu odcieniach. Gres powstaje z mieszanki skaleni, kaolinu i kamionki szlachetnej, charakteryzuje go wysoka twardość, którą uzyskuje się poprzez odpowiednie prasowanie oraz wypalanie w wysokich temperaturach.

Zaletą gresu jest możliwość zastosowanie go także na zewnątrz, jest to materiał mrozoodporny, dzięki czemu możemy wykorzystać płytki gresowe także na balkonie. Bardzo popularny jest gres szkliwiony, warstwa szkliwa zapewnia mu ochronę, chroni przed plamieniem, wchłanianiem wody czy też mydła przez podłogę w naszej łazience. Gres może być stosowany także na ścianach, może zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne.

Przykładem ciekawych płytek, które możemy zastosować w łazience, jest Egen Atlanta, jest to płytka biała posiadająca szare żyłki, które dają efekt kamienia naturalnego. Jest to gres szkliwiony rektyfikowany, dzięki czemu uzyskujemy płytki o bardzo równych brzegach, identycznych wymiarach. Dostępne modele możemy zobaczyć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ATLANTA/7536, płytki występują w rozmiarach 60 x 60 cm 30 x 60 cm, 60 x 120 cm, zatem będziemy mogli łatwo dopasować je do wielkości naszej łazienki czy też kuchni. Z pewnością jasna płytka sprawi, iż nasze pomieszczenia zyskają na wyglądzie, płytki będą rozjaśniły pomieszczenie, dodatkowo powiększając je wizualnie.

Blog

Nowe Trendy w Agencjach Nieruchomości: Wykorzystanie Technologii i Innowacji

Rynek nieruchomości dynamicznie ewoluuje, a agencje nieruchomości, by sprostać oczekiwaniom współczesnych klientów, coraz intensywniej korzystają z nowoczesnych technologii. Od wirtualnych wizytacji po sztuczną inteligencję, agencje nieruchomości przekształcają sposób, w jaki prowadzą swoje interesy. Poniżej przyjrzymy się nowym trendom w agencjach nieruchomości, które zmieniają oblicze tego sektora. Wirtualne Wizytacje i Rzeczywistość Wirtualna Jednym z najważniejszych trendów […]

Read More
Blog

Jak Postępować, Jeśli Chcemy Się Rozwieść: Przewodnik Krok Po Kroku

Rozwód to wyjątkowo trudny okres w życiu każdego człowieka, pełen emocji, zmian, i wyzwań. Przygotowanie się do tego procesu oraz odpowiednie kroki podjęte na samym jego początku mogą znacząco wpłynąć na przebieg i efekty rozwodu. W poniższym artykule omówimy kroki, jakie warto podjąć, aby jak najskuteczniej i jak najmniej boleśnie przejść przez ten trudny czas. […]

Read More
Blog

Kulinarne Doświadczenie w Kontekście Biznesowych Rozmów: Jak Wykorzystać Gastronomię do Budowania Relacji Biznesowych

Współczesny świat biznesu ewoluuje, a razem z nim zmieniają się również standardy i oczekiwania związane z organizacją spotkań biznesowych. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na wykorzystanie potencjału gastronomii jako narzędzia do budowania relacji biznesowych. Kulinarne doświadczenie w kontekście biznesowych rozmów staje się nie tylko sposobem na zaspokojenie podniebienia, ale także skutecznym narzędziem w budowaniu pozytywnych […]

Read More