Jak uchronić się przed kradzieżą marki?

Firmy, które chcą chronić swoje znaki towarowe, znaki graficzne, nazwę firmy czy też produktu, mogą złożyć wniosek do Urzędu Patentowego.

Dzięki temu marka będzie chroniona, firmy konkurencyjne nie będą mogły podszywać się pod naszą firmę. W przypadku kiedy nie zabezpieczymy naszych znaków towarowych, nieuczciwa konkurencja mogłaby to wykorzystać, zwłaszcza kiedy nasze produkty stałyby się popularne.

Jak uchronić się przed kradzieżą marki?

Dlaczego ochrona znaków towarowych jest istotna?

Nieuczciwe firmy mogą wyszukiwać ciekawe towary, nazwy, logo, które nie są zastrzeżone, a następnie zgłaszać je do Urzędu Patentowego jako własne. W tym przypadku po uzyskaniu ochrony patentowej mogłyby wystąpić przykładowo do serwisów, takich jak Allegro czy też Amazon, o usunięcie innych produktów z danymi znakami towarowymi. Dlatego ważne jest, aby już na początku działalności zwrócić uwagę na właściwą ochronę patentową. Ochrona może dotyczyć kraju lub też całej Unii Europejskiej, świata, możemy zastrzegać także znaki towarowe oddzielnie w Stanach Zjednoczonych czy też w Japonii.

Firmy, które chcą się zabezpieczyć przed kradzieżą marki w postaci wcześniejszego zarejestrowania przez inną firmę, mogą ubiegać się o świadectwo ochronne w Urzędzie Patentowym. W tym przypadku możemy wybrać ochronę na terenie Polski lub też całej Unii Europejskiej, dzięki temu będziemy mieli wyłączność na oznaczanie różnego typu towarów czy też usług. Rejestrując towar powinniśmy zwrócić uwagę na nazewnictwo, niekiedy nazwy opisowe, które dotyczą ogólnego nazewnictwa potocznego, mogą zostać odrzucone, dlatego wiele firm wybiera nazwy unikalne, dzięki czemu mogą bez problemu zabezpieczyć się przed nieuczciwą konkurencją.

Więcej informacji na temat zabezpieczenia się przed kradzieżą marki możemy przeczytać na stronie https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/zlodzieje-cudzych-marek-jak-sie-przed-nimi-bronic,notatki,293407. Znajdziemy tam wiele interesujących porad dotyczących ochrony patentowej znaków towarowych, znaków graficznych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że będziemy mogli wejść na rynek z danym produktem, mając wcześniej zastrzeżony znak towarowy.

Biznes

Jak Płacić Rachunki Przez Internet?

Czy kiedykolwiek czułeś się jak bohater filmu akcji, gdy biegniesz po mieście, żeby opłacić rachunki przed końcem terminu? Zamiast tego, wyobraź sobie, że możesz to zrobić w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – za pomocą Internetu! W tym artykule dowiesz się, jak płacić rachunki przez Internet, żeby zaoszczędzić czas i stres, który towarzyszy tradycyjnym metodom. […]

Read More
Biznes Blog Dom

W outlecie Polacy najchętniej kupują modę i sport

ROS Retail Outlet Shopping – zarządca 3 dużych centrów outletowych w Polsce podsumował wyniki przeprowadzonego na koniec 2023 roku badania konsumenckiego. W badaniu czynny udział wzięli klienci sieci Designer Outlet, którzy odpowiedzieli na szereg pytań. Ankieterzy przyjrzeli się nie tylko demografii, ale przede wszystkim zgłębiali behawioryzm zakupowy po trwających w ostatnim czasie zawirowaniach w handlu […]

Read More
Biznes

Współpraca marketingowa – Czym jest Co Marketing Alliance?

Czy zdarzyło ci się kiedyś zobaczyć dwie różne firmy łączące siły i pracujące razem nad wspólną kampanią marketingową? To właśnie nazywa się Co Marketing Alliance – dosłownie sojusz współpracy marketingowej. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu fascynującemu zagadnieniu, dowiemy się, czym jest Co Marketing Alliance, jakie są jego korzyści i jak może zrewolucjonizować sposób, w […]

Read More